Uraganski početak

Velika pobjeda u ludoj utakmici: Rudeš nokautirao Rijeku i pobjegao s dna!

Supervažnu pobjedu ostvarili su igrači donedavnog fenjeraša u sklopu 29. kola Hrvatski Telekom Prve lige...

U 29. kolu HNL-a Rudeš je sa 4:2 svladao Rijeku i stigao do iznimno važnih bodova u grčevitoj borbi za ostanak. Ovim trijumfom Rudeš je preskočio Cibaliju i Istru 1961 koja je u prvoj utakmici programa igranog u petak izgubila od Osijeka u Gradskom vrtu.

Utakmica je imala bajkoviti početak za domaće nogometaše koji su nakon četiri minute igre imali dva pogotka prednosti (Toni Borevković je bio strijelac u drugoj, Karlo Kamenar u četvrtoj).

Grogirana Rijeka je smanjila u 34. preko prvog topnika HNL-a Hebera.

U nastavku je na scenu stupio i najbolji strijelac Rudeša Mario Budimir. On je u 49. sjajnim udarcem povećao na 3:1, Domagoj Pavičić u 61. smanjuje na 3:2 da bi Budimir u 66. izborio i realizirao jedanaesterac postavivši konačan rezultat.

Crvene kartone (obojici drugi žuti) dobili su Rijekin Dario Župarić i Rudešov Markus Pavić koji će tako propustiti dvoboje idućeg kola (Rijeka u utorak gostuje kod Istre 1961, Rudeš je u srijedu domaćin Lokomotivi).