Rossi i De Rossi briljantni

Lippijeva Italija pobjednički je otvorila Kup konfederacija, iako je gubila na poluvremenu protiv Sjedinjenih Američkih Država. No, golovima Rossija i De Rossija stigli su Azzuri do trijumfa rezultatom 3:1 i tako najavili pohod na titulu.

Talijani po običaju nisu izgledali uvjerljivo, pogotovo ne u prvom poluvremenu, no na kraju su okrunili terensku inicijativu sigurnom pobjedom, za koju je najzaslužniji Villarealov mladi 22-godišnji napadač Giuseppe Rossi, strijelac dva pogotka.

Posao je Talijanima dosta olakšalo isključenje Amerikanca Clarka u 33. minuti, nakon grubog starta nad Gattusom. Međutim, ubrzo su si Azzuri zakomplicirali život, jer su s igračem više skrivili penal i golom Donovana u 40. minuti Ameri su poveli.

Ipak, u drugom dijelu bili smo svjedoci potpunog preokreta. Prvo je Giuseppe Rossi silovitim udarcem s 25 metara probušio mrežu u 58. minuti, da bi sličan gol zabio i Romin Danielle De Rossi u 72. minuti i tako upotpuno preokret. Rossi je pak svojim drugim golom u 90. minuti iz poluvoleja potvrdio pobjedu Azzura, na asistenciju Pirla.

Tako su Lippijevi izabranici upisali prvu pobjedu na ovom turniru i time su se priključili Brazilcima na vrhu tablice B, koji također imaju 3 boda, izborenih protiv Egipta.