Kakva pogreška

Je li ovo moguće? Sudac koji je teško oštetio Barcu opet napravio skandal

Espanyol je u Barceloni teškom mukom pobijedio drugoligaša Tenerife s 3-2, a u prvom planu bio je sudac Iglesias Villanueva.

Sporni jedanaesterac za Espanyol (Screen shot Youtube.com)

Prvoligaši Valencia, Alaves, Villareal i Espanyol prošli su u osminu finala Španjoskog kupa Kralja nakon uzvratnih utakmica u četvrtak.

Iznenađenje večeri je ispadanje Betisa od drugoligaša Cadiza i to nakon što je prvoligaš u prvoj utakmici u gostima slavio s 2-1. U uzvratu u Sevilli Cadiz je pobijedio s čak 5-3, a u prvom poluvremenu su postigli čak četiri gola.

Valencia je nakon 2-0 iz prvog susreta na svojoj Mestalli s 4-1 nadigrala drugoligaša Zaragozu.

Ranije je Alaves kod kuće porazio Getafe s 3-0 i potvrdio pobjedu od 1-0 iz prve utakmice u Madridu.

Sudac Villanueva opet u prvom planu

Espanyol je u Barceloni teškom mukom pobijedio drugoligaša Tenerife s 3-2 i prošao dalje jer je prva utakmica na Kanarima završila bez golova. U prvom planu opet je bio Iglesias Villanueva, sudac koji je nedavno sudio derbi Valencije i Barcelone te se „proslavio“ tako što nije priznao gol Lionelu Messiju iako je lopta prešla gol-crtu toliko da se to moglo bez problema vidjeti s vrha Mestalle.

VIDEO Espanyol - Tenerife 3:2

Villanueva je ovaj put dosudio jedanaesterac u 33. minuti za Espanyol, iako je igrač Tenerifea Jorge Saenz dirao loptu rukom skoro pa metar izvan šesnaesterca. Villanueva je dosudio nepostojeći jedanaesterac kod rezultata 1:0 za Tenerife i tako izravno utjecao na konačni rezultat i pobjedu domaćina.

Trećeligaš Ponferadina je u prvoj utakmici slavila protiv Villareala s 1-0, ali je "Žuta podmornica" u uzvratu kod kuće s glatkih 3-0 riješila pitanje prolaza u osminu finala.

Velika iznenađenja priredili su su trećeligaši - Formentera je izbacila Athletic Bilbao, klub s čak 23 naslova Kupa Kralja, dok je Lleida bila bolja od Real Sociedada. Drugoligaš Numancia je izbacila Malagu, a osminu finala neće vidjeti prvoligaši Girona, Eibar, Getafe i Deportivo.