'Elf' korak do SP-a

Srbija uvjerljiva protiv Walesa i Balea, Nizozemska i Italija u Brazilu

Reprezentacije Italije i Nizozemske osigurale su plasman na Svjetsko prvenstvo u Brazilu dva kola prije kraja kvalifikacija. Njemačka i Švicarska su, pak, milimetar od istog dosega...

Italija je u skupini B u Torinu pobijedila Češku s 2-1 iako su gosti od 19. minute vodili pogotkom Libora Kozaka. No, u nastavku su ''azzurri'' brzinski kreirali preokret.

Najprije je u 51. minuti izjednačio Giorgio Chielini, da bi tri minute kasnije pobjedu domaćima osigurao Mario Balotelli pogotkom iz jedanaesterca koji je sam izborio nakon što ga je srušio Theodor Gebre Selassie.

Italia Vs Rep. Checa 2-1, Elim. Brasil 2014 by futbolsapiens

Za drugo mjesto i eventualne dodatne kvalifikacije borit će se Bugarska, koja je u utorak slavila na Malti (2-1) i Danska koja je došla do minimalne pobjede (1-0) u Armeniji.

Van Persie sredio Andoru

Svjetski doprvaci Nizozemci s dva su pogotka Robina van Persieja kao gosti pobijedili slabašnu Andoru (2-0) i time potvrdili plasman na Mundijal. Turska je u Bukureštu svladala Rumunjsku s 2-0 i te će se dvije reprezentacije s Mađarskom u preostala dva kola boriti za drugo mjesto.

Andorra 0-2 Netherlands (All Goals) 10... by ourmatch

'Elf' dominantno kroči prema Brazilu

Njemačka je u skupini C došla do očekivanog slavlja na Farskim otocima (3-0), a strijelci su bili Per Mertesacker, Mesut Özil iz penala i Thomas Müller. ''Elf'' matematički ipak još nije osigurao ''kartu'' za Brazil budući da je Švedska u ranijoj utakmici kao gost svladala Kazahstan (1-0) golom Zlatana Ibrahimovića. U igri za drugo mjesto je ostala i Austrija koja je s identičnih 1-0 nadigrala Irsku, a jedini je strijelac bio David Alaba.

Norway vs Switzerland 0:2 GOALS HIGHLIGHTS by footballdaily1

Švicarci slavili u Oslu, Slovenci na Cipru

Odličnu večer gostiju upotpunili su i Švicarci koji su u Oslu pobijedili Norvešku s 2-0, a autor oba pogotka je bio Fabian Schär. Švicarska ima velikih pet bodova više od Islanda koji je u utorak svladao Albaniju s 2-1, a u utrku za drugo mjesto su se ponovno uključili i Slovenci koji su slavili na Cipru s 2-0 golovima Milivoja Novakoviča i Josipa Iličiča.

Wales vs Serbia 0:3 GOALS HIGHLIGHTS by footballdaily1

Srbija uvjerljiva protiv Walesa i Balea

U skupini A u kojoj je i Hrvatska igrale su reprezentacije koje više nemaju nikakvih izgleda za plasman na SP. Srbija je s uvjerljivih 3-0 u Cardiffu srušila Wales, dok je Škotska u Skopju s 2-1 bila bolja od Makedonije. Velšanima protiv raspoloženih Srba nije pomogao ni Gareth Bale koji je zaigrao od 58. minute. (TS)

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2014. godine:

skupina A

Makedonija - Škotska 1-2 (Kostovski 84 / Anya 60, Maloney 89)

Wales - Srbija 0-3 (Đorđević 8, Kolarov 39, Marković 55)

Redoslijed: 1. Belgija 22 (8 utakmica), 2. Hrvatska 17 (8), 3. Srbija 11 (9), 4. Škotska 8 (9), 5. Makedonija 7 (8), 6. Wales 6 (8)

skupina B

Armenija - Danska 0-1 (Agger 73 - 11m)

Malta - Bugarska 1-2 (Herrera 78 / Dimitrov 9, Gargorov 59)

Italija - Češka 2-1 (Chielini 51, Balotelli 54 - 11m / Kozak 19)

Redoslijed: 1. Italija 20 (8), 2. Bugarska 13 (8), 3. Danska 12 (8), 4. Češka 9 (8), 5. Armenija 9 (8), 6. Malta 3 (8)

skupina C

Kazahstan - Švedska 0-1 (Ibrahimović 1)

Austrija - Irska 1-0 (Alaba 84)

Farski otoci - Njemačka 0-3 (Mertesacker 23, Özil 74 - 11m, Müller 84)

Redoslijed: 1. Njemačka 22 (8), 2. Švedska 17 (8), 3. Austrija 14 (8), 4. Irska 11 (8), 5. Kazahstan 4 (8), 6. Farski otoci 0 (8)

skupina D

Rumunjska - Turska 0-2 (Yilmaz 22, Erdinç 90+5)

Andora - Nizozemska 0-2 (Van Persie 50, 54)

Mađarska - Estonija 5-1 (Klavan 11-ag, Hajnal 21, Böde 41, Nemeth 69, Dzsudzsak 85 / Kink 48)

Redoslijed: 1. Nizozemska 22 (8), 2. Mađarska 14 (8), 3. Turska 13 (8), 4. Rumunjska 13 (8), 5. Estonija 7 (8), 6. Andora 0 (8)