Ludnica u Žilini

Drama u Slovačkoj: BiH do pobjede u finišu 'bombom' s 25 metara!

Nogometaši Bosne i Hercegovine uspjeli su uzvratiti Slovačkoj za nedavni poraz, te su s 2-1 slavili na gostovanju u Žilini. Nastavio je tako sastav Safeta Sušića lov na direktni plasman na Svjetsko prvenstvo iduće godine...

U izuzetno neugodnoj su situaciji bili Bosanci dvadeset minuta prije kraja. Domaćin je od 42. minute pogotkom Mareka Hamšika vodio 1-0, a takav bi rezultat ugrozio BiH čak i drugo mjesto.

I dok su Džeko, Pjanić, Ibišević i Salihović bili bez rješenja za domaću obranu, "uskrsnuli" su igrači od kojih se to najmanje očekivalo.

Hajrović pogodio za veliko gostujuće slavlje

U 70. je na 1-1 izjednačio Ermin Bičakčić, dok je osam minuta kasnije džoker s klupe Izet Hajrović pogodio za veliko gostujuće slavlje. Time su Bosanci ostali u bodovnom kontaktu s Grčkom koja je u svom stilu, s minimalnih 1-0, pobijedila na domaćem travnjaku Latviju. Jedini je strijelac bio Dimitris Salpingidis.

Slovakia vs Bosnia 1:2 GOALS HIGHLIGHTS by footballdaily1

U skupini H, u derbiju večeri, Ukrajina i Engleska su odigrali bez pogodaka u Kijevu. Takav je rezultat održao zgusnutim vrh ljestvice: Engleska ima 16 bodova, a Ukrajina i Crna Gora po bod manje.

Remi Ukrajine i Engleske

Ukrajinci su bili energičniji u ogledu, više su tražili pogodak i diktirali tempo, no Englezi su očigledno na ovo teško gostovanje došli s namjerom ne izgubiti, te su se držali takvog cilja, i to uspješno, do kraja.

Poljska razbila San Marino

U drugom ogledu skupine je Poljska (tri boda manje od Engleske) slavila kod San Marina 5-1. Bio je to prvi pogodak u aktualnim kvalifikacijama San Marina! Istovremeno, primila je ta reprezentacija 43 pogotka.

Francuska na krilima Riberyja

U skupini I je Francuska s 4-2 slavila kod Bjelorusije u Gomelju. Domaćin je vodio 1-0 i 2-1, ali malo mu je to značilo u konačnici.

1-0 Беларусь by www4444

Iako je nastup Francka Riberyja bio pod znakom pitanja zbog ozljede, on ne samo da je igrao, već je i postigao prva dva gola za Francusku. U zadnjoj etapi ogleda domaćina su potpuno slomili pogoci Samira Nasrija i Paula Pogbe.

Francuska se na vrhu ljestvice izjednačila sa Španjolskom, s tim da svjetski i europski prvaci imaju utakmicu manje.

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2014.:

skupina F:

Rusija - Izrael 3-1 (Berezucki 49, Kokorin 52, Glušakov 74 / Zahavi 90+3)

Luksemburg - Sjeverna Irska 3-2 (Joachim 45+1, Bensi 78, Janisch 87 / Paterson 14, McAuley 82)

Redoslijed: 1. Rusija 18, 2. Portugal 17, 3. Izrael 12, 4. Sjeverna Irska 6, 5. Luksemburg 6, 6. Azerbajdžan 5.

skupina G:

Slovačka - BiH 1-2 (Hamšiik 42 / Bičakčić 70, Hajrović 78)

Grčka - Latvija 1-0 (Salpingidis 58)

Litva - Lihtenštajn 2-0 (Matulevičius 18, Kijanskas 40)

Redoslijed: 1. Bosna i Hercegovina 19, 2. Grčka 19, 3. Slovačka 12, 4. Litva 8, 5. Latvija 7, 6. Lihtenštajn 2.

skupina H:

San Marino - Poljska 1-5 (Della Valle 22 / Zielinski 10, 66, Blaszczykowski 23, Sobota 34, Mierzejewski 75)

Ukrajina - Engleska 0-0

Redoslijed: 1. Engleska 16, 2. Ukrajina 15, 3. Crna Gora 15, 4. Poljska 13, 5. Moldavija 5, 6. San Marino 0.

skupina I:

Bjelorusija - Francuska 2-4 (Filipenko 32, Kalačev 57 / Ribery 47-11m, 64, Nasri 70, Pogba 73)

Gruzija - Finska 0-1 (Jeremenko 74-11m)

Redoslijed: 1. Španjolska 14 (-1), 2. Francuska 14, 3. Finska 9, 4. Gruzija 5, 5. Bjelorusija 4.