Slavlje Dana i Rusa

Pogledajte kako je Ibra riješio utakmicu u 27. sekundi!

Nogometaši Rusije vratili su prvo mjesto skupine F kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo iduće godine. Uz isti broj utakmica Rusija ima bod više od Portugala...

Momčad Fabija Capella na vrh je vratila domaća pobjeda protiv Izraela od 3-1. Inače, tog je suparnika Rusija već svladala u aktualnim kvalifikacijama, u gostima je bilo laganih 4-0.

Sva su četiri pogotka ovog utorka postignuta u drugom dijelu, a Rusija je posve zasluženo slavila jer je cijelu utakmicu bila mnogo bolja. Strijelci su bili Berezucki, Kokorin i Glušakov, koji je u gol pretvorio promašeni penal Širokova. Izraelci su do počasnog pogotka došli u sudačkoj nadoknadi.

01 by 89ly

Danska je slavila kod Armenije 1-0 i tako se "osvetila" za nedavni šokantni domaći poraz od te reprezentacije (4-0). Ovim je Armenija izgubila korak u borbi za drugim mjestom, a pobjedu je gostima donio Agger koji je u 73. minuti realizirao penal. Inače, crveni je karton zbog toga dobio domaći igrač Haroyan (drugi žuti).

Istim je rezultatom Švedska slavila kod Kazahstana, a utakmica je odlučena u 1. minuti! Naravno, strijelac je za Šveđane bio nezaustavljivi Zlatan Ibrahimović. (TS)