Sjajni majstori

Pogledajte koji su uvjerljivo najbolji golovi kvalifikacija

U utorak navečer diljem nogometnih travnjaka vidjeli pregršt odličnih pogodaka, a mi smo izdvojili neke prilično zadivljujuće...

Utorak navečer bio je rezerviran za nogomet i završetak kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2012. godine te susrete Azijskih i Južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2014. u Brazilu.

Upravo je pogodak dana postignut u dvoboju azijskih kvalifikacija između Irana i Bahreina. Iran je u Teheranu slavio s uvjerljivih 6:0, a briljantan pogodak s 30 metara ravno u desni gornji kut gostujućeg golmana, postigao je bivši igrač Fulhama i Boltona, Andranik Teimourian.

Najljepši pogodak u Europi, točnije u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2012. godine u Poljskoj i Ukrajini, djelo je njemačkog reprezentativca Mesuta Özila koji je u 3:1 pobjedi nad Belgijom postigao sjajan pogodak bombom koji metar od protivničkog šesnaesterca.

Također, među ljepotice večeri svakako se ubrajaju potezi Kima Källströma, Cristiana Ronalda i Dare Vršiča.
Švedski reprezentativac i veznjak Lyona Kim Källström sjajno je opalio iz slobodnog udarca za vodstvo Švedske 1:0 protiv Nizozemske u 14. minuti utakmice u švedskoj Solni.

Slovenski reprezentativac Dare Vršič postao je junak svoje momčadi nakon što je u dvoboju protiv Srbije pred domaćim navijačima u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena izveo nevjerojatni slobodni udarac s oko 40 metara. Vratar Srbije pogrešno je procijenio let lopte, koja je uz pomoć grede spektakularno završila u mreži. Vršič je kasnije priznao kako je želio loptu dodati jednom od suigrača te kako zapravo uopće nije niti planirao šutirati...

Bosanske navijače barem nakratko razveselio je napadač Manchester Citya  Edin Džeko koji je u 40. minuti sjajnim golom iz okreta zabio za 1:0 vodstvo protiv Francuske na Stade de Franceu.

Majstorski pogodak postigao je i Cristiano Ronaldo iz slobodnog udarca s 30 metara u drugoj minuti sudačke nadoknade za ublažavanje poraza Portugalaca u Kopenhagenu protiv Danske na 1-2.

Odličan potez stiže nam i iz Južne Amerike sa otvaranja Južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2014. godine. Gary Medel je u dvoboju protiv Perua na svom stadionu sjajno matirao goste u 48. minuti.