Svjetsko prvenstvo U-17

Nigerija opet razbila Meksiko: Četvrti put prvak svijeta!

Mladi nigerijski nogometaši osvojili su naslov svjetskih prvaka za igrače do 17 godina starosti…

U finalu Svjetskog prvenstva održanog u Ujedinjenim Arapskim Emiratima nigerijski su tinejdžeri pobijedili vršnjake iz Meksika s 3-0. Prednost je Nigerijcima u devetoj minuti autogolom donio Erick Aguirre. Vodstvo je u 56. minuti povećao Kelechi Iheanacho, da bi priču pogotkom iz slobodnog udarca zaključio Musa Muhammed u 81. minuti.

Reprezentaciji Nigerije ovo je četvrti naslov svjetskog prvaka u ovoj dobnoj kategoriji, a još je tri puta gubila u finalu. Meksiko je, pak, ostao na dva naslova, a posljednji je osvojio prije dvije godine na svome terenu. Također, zanimljivo je i da su Meksikanci na ovom SP-u doživjeli dva poraza, oba puta od Nigerije, a u skupini je rezultat bio čak 6-1. U utakmici za treće mjesto Švedska je pobijedila Argentinu s 4-1. (TS)