Kolumbija nastavlja briljirati

Iznenađenje u Limi: Peruanci zaustavili Messija i Argentince

Nogometaši Perua i Argentine remizirali su (1-1) u dvoboju osmog kola južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine...

Na Nacionalnom stadionu u Limi domaći su došli u vodstvo u 22. minuti pogotkom braniča Carlosa Zambrana na asistenciju raspoloženog Jeffersona Farfana. Schalkeov je napadač već u trećoj minuti utakmice iznudio 11-erac u duelu s Angelom di Marijom, no Sergio Romero obranio je udarac Claudiju Pizarru.

Bod je Argentincima svojim već šestim pogotkom donio najbolji strijelac kvalifikacija Gonzalo Higuain. Asistirao mu je Ezequiel Lavezzi. I u drugom je poluvremenu Peru bio bliže pobjedi. Luis Ramirez pogodio je vratnicu, a Claudio Pizarro promašio još jedan zicer. Prilike su na drugoj strani, premda ne tako dobre, imali Lavezzi i Higuain.

Favorizirani gosti, u čijim redvima Lionel Messi ovaj put nije uspio doći do izražaja, na kraju su ipak izvukli remi ostavši neporaženi u sudarima s južnoameričkim rivalima još od 1997. godine.

Περού - Αργεντινή 1-1 by buitre9

Unatoč remiju, momčad Alejandra Sabelle ostala je, zahvaljujući trima prethodnim uzastopnim trijumfima, na prvom mjestu.

U 60. je minuti na nosilima s terena iznesen Valencijin veznjak Fernando Gago. U jednom sudaru Argentinac je zadobio potres mozga.

Sa sjajnom formom nastavlja Kolumbija, koja je do nova tri boda stigla na gostovanju kod Čilea u Santiagu. Slavili su gosti 3-1, a omogućio im je to svojim isključenjem prgavi domaći veznjak Gary Medel, koji je ošamario Luisa Pereu u 35. minuti.

Domaćini su svejedno poveli preko Matiasa Fernandeza u 42. minuti. Pekermanova je momčad preokrenula u drugom dijelu pogocima Jamesa Rodrigueza iz slobodnog udarca, te Radamela Falcaa i Teofilija Gutirreza, terceta koji je prošlog petka deklasirao Urugvaj u Barranquilli 4-0 pobjedom.

Izbili su ovom pobjedom Kolumbijci na drugo mjesto.

Dijele ga s odličnim Ekvadorcima, koji su zamalo došli do sva tri boda kod Urugvaja u Montevideu. Aktualni južnoamerički prvaci spasili su se poraza pogotkom Edinsona Cavanija u 67. minuti.

Sve dalje od Brazilskog su mundijala južnoamerički doprvaci Paragvajci, koji su u utorak pred svojom publikom izgubili od Venezuele 2-0. Oba je pogotka za goste zabio sjajni 23-godišnji napadač Jose Rondon, bivši Malagin nogometaš od ovog ljeta u kazanskom Rubinu. (TS)