'To je bilo užasno'

Neymar u stilu Ramosa, Kaka i suparnički vratar ga branili nakon utakmice

Nogometne reprezentacije Brazila i Kolumbije remizirale su 1-1 u prijateljskom susretu odigranom na Metlife Stadiumu u New Jerseyju...

Bila je to jubilarna 1000. utakmica brazilske reprezentacije u povijesti, a na kraju je pobjedu "seleçau" propustio donijeti Neymar budući je promašio jedanaesterac desetak minuta prije kraja.

Vodeći gol na utakmici zabio je Juan Guillermo Cuadrado i tako doveo Kolumbiju u vodstvo u 43. minuti. Zabio je Fiorentinin desni bek nakon asistencije Jamesa Rodrigueza, a njegov je udarac iskosa s desne strane odsjeo u mreži od vratnice. Brazilski je vratar dirao loptu, ali ju nije uspio obraniti.

Neymar je fantastičan izjednačujući gol zabio u 64. minuti, tri minute nakon što je propustio dobru priliku, prethodno predriblavši trojicu suparničkih igrača. Santosov je napadač zabio iskosa s lijeve strane desnom nogom s nekih 11 metara, pucavši između dvojice igrača u dalji donji kut.

Brazil je priliku za pobjedu imao nakon jedanaesterca koji je dosuđen nakon prekršaja Pabla Armera nad Danielom Alvesom, ali je Neymar udarac s bijele točke katastrofalno izveo i zapucao visoko preko gola u stilu Ramosa ili Soriana.

''Bio je to užasan udarac. Trava se nije slegla, ali ponekad se to događa. Travnjak nije bio dobar za izvođenje penala, ali zadovoljan sam našom izvedbom. Bila je to teška utakmica, a mi možemo bolje ako popravimo neke detalje'', komentirao je Neymar nakon susreta za globoesporte.com.

''Travnjak je bio težak. Lopta je odskakala čudno i trava se lako odvajala od podloge. Ali tako je bilo za obje momčadi. Što se penala tiče, odabrao sam stranu, ali on ju je napucao zaista visoko. Mislim da je tu trava odigrala ulogu'', rekao je kolumbijski vratar Ospina.

''Da, travnjak je bio težak jer se trava odvajala lakoćom. Vidjeli ste to kod jedanaesterca. Teren nije bio savršen, ali nećemo se sada žaliti'', komentirao je Kaka nakon tisućite utakmice brazilske reprezentacije u povijesti.(TS)