Srbi se hrabro borili

Idemo na Ruse u polufinalu Eura: Pobijedili Srbiju!

Poznati su svi sudionici polufinala Europskog prvenstva u futsalu...

Nakon posljednjeg četvrtfinalnog okršaja poznati su svi sudionici polufinala Europskog prvenstva u futsalu kojem je domaćin Hrvatska. Posljednje mjesto u polufinalu izborila je Italija, koja je pobijedila Portugal s 3:1.

U ogledu odigranom u zagrebačkoj Areni u prvom poluvremenu nije bilo golova. Talijani su poveli već u 1. minuti nastavka, i to zahvaljujući autogolu Pereire. No, u 25. minuti je Ricardinho izjednačio na 1-1.

Talijanima je novo vodstvo krasnim udarcem lijevom nogom donio Assis u 30. minuti. Portugalci su u završnici utakmice zaigrali s maksimalnim rizikom. Povukli su vratara i uveli još jednog igrača, što im se obilo o glavu nešto više od dvije minute prije kraja, kada je Patias zabio u praznu mrežu.

Prije Talijana, mjesto u polufinalu osigurala je Rusija, koja je u četvrtzavršnici u splitskoj Spaladium Areni pobijedila Srbiju 2:1 pred dvije tisuće gledatelja i tako osigurala polufinalni okršaj s Hrvatima.

Srbi su poveli 1:0 u 25. minuti preko Milosavca, ali Fukin je u 29. minuti topovskim udarcem poravnao i stvari vratio na početak. U tim trenucima Fukin i Pereverzev stjerali su Srbe u mišju rupu. Pogađali su vratnice, stvarali prigode, Srbiju je u igri držao vratar Miodrag Aksentijević. Ipak, ni on nije mogao izdržati pritisak, Brazilac s ruskom putovnicom Pula u 34. minuti povisio je na 2:1.

Pokazalo se da je to i konačan rezultat. U završnici Srbija nije uspjela izjednačiti, iako je Kocić bio blizu, pogodio je gredu. Inače, da nije bilo gromoglasnih zvižduka za vrijeme intoniranja himne gotovo da se ne bi ni znalo da Srbija igra u 'vrućem' Splitu. Dvije tisuće znatiželjnika ipak se posvetilo gledanju nogometa, začuo se tu i tamo tek pokoji zvižduk ili pogrdan uzvik. A da ne bi bilo nekakvih izgreda brinulo se brojno osiguranje.

Rusi su se pokazali kao izuzetno kvalitetna reprezentacija, Hrvatsku u četvrtak u zagrebačkoj Areni (18.30h) čeka težak posao na putu do finala. Ali, izabranici Mate Stankovića već su nas naučili da su na ovom prvenstvu spremni na sve.

U drugom polufinalu sastat će se Španjolska i Italija te će se tako uz Hrvatsku, u borbi za medalje naći jedine tri reprezentacije koje su već osvajale naslov europskog prvaka. Branitelji naslova Španjolci to su učinili pet puta. Rusija je svoj jedini naslov proslavila 1999. godine, a Italija svoj 2003. godine.

Europsko prvenstvo
Završnica
Rusija Srbija 2:1

Italija Portugal 3:1

Tijek utakmice:

40' Gotova je utakmica. Rusija je pobijedila 2:1 te će biti protivnik Hrvatskoj u četvrtak u polufinalu u zagrebačkoj Areni.

38' Sada Srbi opsjedaju ruski gol. Uveli su vratara u igri kako bi eventualno postigli pogodak za produžetak.

34' GOOOOLLL! Rusi vode 2:1. Dva ruska Brazilca Ćirilo i Pula uspjela su odigrati dupli pas i Pula, koji ima specifično i prilično upečatljive ružičaste tenisice, uspješno je pospremio loptu u mrežu.

32' Srpska desetka uspjela je zavarati rusku obranu, ali ruski vratar ipak uspijeva sačuvati gol. Ako ovakav rezultat ostane do isteka 40. minute, bit će slično kao i u susretu Hrvatske i Ukrajine.

28' GOOOOL! Rusija je uspjela izjednačiti! pravu golčinu iz kuta zabio je Fukin.

27' Opsada srpskog gola! Ponajbolji igrač Rusije Pula odlično je potegnuo, ali ni ovo ne završava u mreži. Kakva utakmica.

26' Rusi su odmah uzvratili, ali lopta neće u mrežu. Iako su dominirali, uspjeli su primiti pogodak, a puno šansi i udaraca prema srpskim vratima ostali su neiskorišteni.

25' GOOOL!! Srbi vode 1:0 Strijelac je Milosavac nakon asistencije Pršića. Kakav šok u Splitu. Rusi su samo pola minute prije toga pogodili gredu 8već drugu na utakmici) i Srbi su to uspjeli kazniti.

22' Kao i u prvih 20 minuta igre, Rusi dominiraju, ali nikako ne mogu do gola.

21' Počelo je drugo poluvrijeme četvrtfinalne utakmice u Spaladium Areni. Odmah na početku vrlo dobra prilika za Ruse, ali Pula je pucao pored gola Aksentijevića.

20' Završeno je prvo poluvrijeme. Rezultat je 0:0.

17' Srbi su zabilježile dvije opasne prilike pred ruskim vratima, ali i dalje mreže miruju.

12' I dalje je bez promjene rezultata u Spladium Areni. Favorizirani Rusi pritišću, ali ne mogu postići pogodak.

5' Nakon pet minuta utakmice rezultat je 0:0.

Rusija i Srbija u Spaladium Areni odlučuju od drugom sudioniku polufinala na Europskom prvenstvu u futsalu. Pobjednik ovog susreta u polufinalu u četvrtak u zagrebačkoj Areni, igrat će s Hrvatskom.

Rusija je natjecanje po skupinama završila na prvom mjestu, remijem protiv Italije (2:2) te je favorit večerašnjeg okršaja, no ne treba podcijeniti Srbiju, koja je na prošlom Europskom prvenstvu bila u skupini upravo s Rusima i slavila je s 4:3. Na kraju je u četvrtfinalu izgubila od Portugala.

Kretanje rezultata večerašnje utakmice pratite na našem portalu od 18.30h...