breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Junak kapetan Jukić!

Hrabri Hrvati osvetili se Ukrajincima i nakon velike drame izborili polufinale Eura!

Hrvatska futsal reprezentacija uspjela je napraviti povijesni uspjeh na Europskom prvenstvu kojem je domaćin Lijepa naša...

Hrvatska futsal reprezentacija napravila je povijesni uspjeh na Europskom prvenstvu kojem je domaćin Hrvatska. U splitskoj Spaladium Areni pred 10.000 navijača izborila je polufinale i borbu za medalju nakon velike borbe u četvrtfinalu protiv Ukrajine.

Slavili su nakon boljeg izvođenja penala s 4:2 (1:1), a pravi junak bio je kapetan hrvatske reprezentacije, vratar Ivo Jukić koji je obranio tri penala. Nakon regularnog dijela bilo je 1:1, a s obzirom da u produžetku koji se igrao dva puta po pet minuta nije bilo pogodaka, o polufinalistu su odlučivali udarci sa šest metara. Neuspješni su bili Kondratjuk, Žurba i Legčanov, a jedini je precizan bio Pavlenko. Za Hrvatsku su pogađali Grcić, Jelovčić i Novak.

U osnovnom dijelu utakmice naša je reprezentacija povela u 18. minuti. Jakov Grcić je leđima okrenut golu u kaznenom prostoru povratnom loptom pokušao pronaći nekoga od suigrača. "Pronašao" je, međutim, Denisa Ovsjanikova od kojeg se lopta odbila u mrežu.

Ukrajinci su izjednačili u 30. minuti kada se nakon pogreške hrvatske obrane Serhij Čepornjuk dokopao lopte i smjestio je u donji desni Jukićev kut.

Ponosom i srećom isijavao je nakon velike pobjede i povijesnog uspjeha, hrvatski izbornik Mato Stanković.

"Nikome zaista nije bilo lako, bila je ovo vrlo teška utakmica i znali smo da će biti tako. Oni imaju deset igrača koji igraju vrlo organizirano, čak su tri puta igrali finala na velikim natjecanjima, a mi smo igrali praktički cijelu utakmicu bez Darija, što nam je bio veliki hendikep. Što da kažem, igra je bila šahovska, možda smo imali više prilika u prvom dijelu, ali misli da je suvišno bilo što analizirati."

Naš veliki junak je bez sumnje vratar Ivo Jukić.

"Prije turnira smo imali dogovor da ćemo igrati sto posto, ali nismo znali što i koliko možemo. Zato mislim da izborniku treba dići spomenik jer je izvukao najbolje od nas, hvala publici, prepoznali su nas i živjeli su s nama cijelu utakmicu i hvala im na tome", rekao je kapetan hrvatske reprezentacije, svjestan da su dobili vrlo teškog suparnika, kojem su se osvetili za izbacivanje sa Svjetskog prvenstva prije samo dva mjeseca.

"Ukrajinci su ruska škola i to su dokazali. Oni kazne svaku pogrešku i naši mladi igrači pokazali da se mogu nositi s najvećima, pokazali smo da ova generacija može u idućim godinama biti u samom svjetskom vrhu," zaključio je Jukić, a s njim su se složili i ostali hrvatski reprezentativci.

"Jako smo se namučili. Ukrajina je dokazala da je jaka i disciplinirana momčad. Cijelu su utakmicu napadali, a mi smo imali smo dosta problema sa zadržavanjem lopte, ali vratila nam se sreća i ponosan sam na ovu publiku i dečke", komentirao je nakon utakmice Jakov Grcić, koji nije propustio zahvaliti se prekrasnim navijačima koji su ih nosili do velike pobjede.

"Sada idemo kući u Zagreb, ali hvala svima u Spaladiumu, bilo je sjajno i veliki gušt igrati ovdje, ali priželjkivali smo doći u Zagreb jer se tamo igra polufinale."

Oduševljen je bio i Tihomir Novak.

"Ukrajina je igrala po cijelom terenu i jako su nas izmorili. Imali smo samo dan odmora i nije nam bilo lako, ali na kraju nas je ipak nagradila sreća i prošli smo dalje. Ne mogu reći da smo sanjali, ali nadali smo se i nismo očekivali da će biti ovako teško, ali najvažnije je da smo uspjeli."

Hrvatska će u polufinalu u četvrtak u zagrebačkoj Areni igrati protiv boljeg iz susreta između Rusije i Srbije, koji igraju u utorak. U drugom današnjem polufinalu branitelj naslova Španjolska je s uvjerljivih 8-3 pobijedila Rumunjsku uz tri gola Torrasa.

Europsko prvenstvo
Završnica
Rumunjska Španjolska 3:8

Hrvatska Ukrajina 4:2

Tijek utakmice Hrvatska-Ukrajina:

Jukić!! Ponovno je skinuo penal i sa trećom obranom odveo Hrvatsku u polufinale Europskog prvenstva.

Ipak je Jukič primio jedan pogodak, ali za 4:1 zabija Novak!!!

I ponovno Juklić! Hrvatski kapetan obranio je i drugi penal! Jelovčić nas dovodi u veliku prednost od 3:1.

Jukić obranio prvi penal Ukrajincima! A to Grcić koji pogađa za vodstvo 2:1.

Svaka reprezentacija pucat će po pet penala.

50' Završeno je i drugih pet minuta produžetka. O polufinalistu Europskog prvenstva odlučivat će penali sa šest metara. Uzdamo se u našeg kapetana Jukića.

49' Čini se da će se ipak pristupiti ruletu penala. Hrvatska koja ima puno kraću klupu od Ukrajinaca, uspjela je sačuvati gol i na korak je do velikog rezultata.

46' Počelo je preostalih pet minuta dodatnog vremena. Odlična prilika Grcića, ali malo je predugo čekao s udarcem s boka, ali nije ovo uspješno završilo za naše.

45' I nakon pet minuta produžetka nema golova u Splitu! Igrat će se još pet minuta, a ako ne padne gol, putnika u polufinale odlučit će penali.

44' Jukić nas ponovno drži u igri. Skinuo je novi pokušaj Ukrajinaca.

43' Teška situacija za Hrvatsku, ali Jukić je odlično obranio pokušaj Ukrajinaca, koji su dobili priliku nakon što je Laura napravio prekršaj.

42' I Hrvatska i Ukrajina su dobro otvorile nastavak utakmice. Po jedna prilika na obje strane, a Ukrajinci su tukli vratnicu.

41' Počelo je prvih pet minuta prvog produžetka. Spaladium Arenom ori se 'Hoćemo pobjedu!'

Igrat će se produžetak od dva puta po pet minuta.

40' Opasno je živjela Hrvatska u posljednjim trenucima regularnog dijela, ali uspjela je sačuvati gol.

40' Pokušaj Grcića

37' Ukrajinci pritišću, odličan volej Ovsyannikova, a Jukić odlično brani

36' Prilika Babića, ukrajinski vratar je obranio

34' Dvije odlične prilike za Hrvatsku u završnici utakmice, ali pokušaji za sada ipak ostaju bez realizacije. Velika je podrška s tribina u pravoj drami u Splitu.

33' Hrvatska pritišće Ukrajince, ali ne uspijeva doći do gola. Sada se vodi prava lavovska bitka na obje strane.

31' Timeout zove hrvatska klupa.

30' Ukrajinci su uspjeli izjednačiti na 1:1, strijelac je bio Čepornjuk.

30' Igramo čvrsto u obrani, nedozvoljavamo Ukrajincima da pucaju

27' Ukrajinci su ponovo stisnuli, ali Hrvatska se uspješno brani.

24' Slobodan udarac za naše, ali propala je prilika da ugrozimo ukrajinska vrata

23' Kakva prilika za drugi pogodak Hrvatske! Novak je pucao pred golom Ukrajine, ali ipak nije uspio.

21' Počelo je drugo poluvrijeme utakmice između Hrvatske i Ukrajine u četvrtfinalu Eura. Prema podacima organizatora, naše malonogometaše u splitskoj Spaladium Areni bodri 10.000 navijača.

Pobjednik ovog susreta igrat će s boljim iz susreta Srbija - Rusija, koji se igra u utorak.

20' Gotovo je prvo poluvrijeme, Hrvatska vodi 1:0.

20' Igra se zadnja minuta, ali bez neke ozbiljnije prigode

19' Ukrajinci su stisnuli, velika podrška našim igračima dolazi s tribina

18' GOOOOOOOOLLLL!! Hrvatska vodi 1:0! U samoj završnici prvog poluvremena Hrvatska je uspjela povesti protiv favoriziranih Ukrajinaca. Grcić se odlično progurao ispred ukrajinskog gola i lopta se odbila od ukrajinskog igrača Ovsyannikova.

16' Nekoliko pokušaja s jedne i druge strane, ali ništa opasno

13' Prilika Jelovčića

12' Marinović puca, ali je njegov udarac je blokiran.

10' Hrvatska tuče vanjski dio ukrajinske mreže. Hrvatski izbornik Stanković pozvao je minutu odmora.

8' Sada opasan pokušaj Grcića, ali Ukrajinci su se uspjeli spasiti.

7' Nakon početnog ispitivanja snaga sjevnulo je i s jedne i druge strane.

3' Obje momčadi igraju oprezno, još nisu stvorili neku izgledniju prigodu za pogodak.

Počela je četvrtfinalna utakmica Hrvatske i Ukrajine. Već prvi udarac naše reprezentacije, Marinović je pokušao solo prodorom, ali lopta ide pored gola.

Kod pozdravljanja igrača prije utakmice, neki naši igrači nisu se htjeli pozdraviti s Ukrajincima. Naime, prije dva mjeseca u kvalifikacijama za prvenstvo svijeta Ukrajina je sa 4:2 izgubila od Azerbajdžana, bio je to jedini rezultat koji je Hrvatsku izbacivao s velikog natjecanja. Tada su naši demonstrativno napustili dvoranu zbog sumnji u namještaljku.

Spomenimo da je u prvom četvrtfinalu Španjolska pobijedila Rumunjsku s 8:3.

Hrvatska futsal reprezentacija u splitskoj Spaladium Areni bori se za polufinale Europskog prvenstva protiv Ukrajine. Prolaz u četvrtfinale već je bio velik uspjeh za izabranike Mate Stankovića, a prolaz među četiri najbolje momčadi Starog kontinenta bio bi rezultat za skinut kapu do poda, s obzirom da Hrvatska već punih 11 godina nije nastupala na završnim turnirima na Europskim prvenstvima.

Naši večerašnji protivnici, Ukrajinci su s druge strane, puno iskusniji, imaju europska srebra iz 2001. i 2003. godine, ali na našoj strani je želja za revanšom. Naime, Ukrajinci su nas svladali u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo prije dva mjeseca, a onda je Ukrajina sa 4:2 izgubila od Azerbajdžana. Bio je to jedini rezultat koji je Hrvatsku izbacivao s velikog natjecanja. Tada su naši demonstrativno napustili dvoranu zbog sumnji u namještaljku.

Kretanje rezultata pratite na našem portalu.

Hrvatska: Jukić, Grcić, Jelovčić, Marinović, Novak

Ukrajina: Ivanyak, Chešprniki, Pavlenko, Legchanov, Ovsiannikov

Dvoboj Hrvatske i Ukrajine bit će najposjećenija utakmica na prvenstvima Europe svih vremena. Rekord drži naš dvoboj protiv Rumunjske, tada je u Spaladium areni bilo 8000 gledatelja, a u nedjelju do podne za utakmicu s Ukrajinom već je prodano šest tisuća...

Hrvatska je pobjedom nad Češkom od 5:4 ostvarila povijesni uspjeh, ušla među osam najboljih u Europi, ostvarila zacrtani cilj.

"Mi smo svoje napravili, više nemamo pritiska i to je dobro. Sada mi je najbitnije da se što bolje odmorimo, 7-8 igrača izvlači ovo prvenstvo. Objektivno, Ukrajina je od Češke bolja za trideset posto, to je šablonska momčad koja hladno kažnjava pogreške. Najvažnije je ne primiti rano gol, trebat će nam sreće, ali ima i kod nas još prostora za podizanje igre", rekao je uoči utakmice, izbornik Hrvatske Mato Stanković.

Ukrajina je kvalitetan suparnik, ali Marinović i društvo protiv njih će imati velik motiv. Između Ukrajinaca i naših ima nesređenih računa. Naime, prije dva mjeseca u kvalifikacijama za prvenstvo svijeta Ukrajina je sa 4:2 izgubila od Azerbajdžana, bio je to jedini rezultat koji je Hrvatsku izbacivao s velikog natjecanja. Tada su naši demonstrativno napustili dvoranu zbog sumnji u namještaljku.

"To je bilo nevjerojatno! Provjerit ćemo može li biti sankcija ne pružimo li im ruke prije utakmice. Ako to budemo morali napraviti, onda ćemo barem okrenuti glavu od njih. A ja stvarno ne znam kako ću pružiti ruku njihovu izborniku",  poručio je Stanković.