Zvijezde zabijale

Falcao na putu za Brazil, Cavani potvrdio zašto ga svi žele

Polufinalist prošlog Svjetskog prvenstva urugvaj još uvijek vodi bitku za plasman u Brazil.

Nogometne reprezentacije Argentine i Kolumbije sve su bliže plasmanu na Svjetsko prvenstvo iduće godine koje će se održati na njihovom kontinentu, u Brazilu.

U noći s utorka na srijedu, po srednjeeuropskom vremenu, Argentina je uzela veliki bod u Quitu kod Ekvadora (1-1), dok je Kolumbija rutinski obavila domaći posao protiv Perua (2-0). Recimo da je baš Ekvador trenutačno uz bok vodećem dvojcu.

Kolumbija je pogocima Radamela Falcaa i Teofilija Gutierreza, oba u prvom dijelu, pobijedila Peru 2-0. Falcao je poentirao udarcem s bijele točke, što mu je bio šesti pogodak u kvalifikacijama. Mogla je Kolumbija doći i do izraženije pobjede, ali nije iskoristila brojne šanse, kao niti nakon 70. minute kada je drugi žuti karton dobio gostujući igrač Zambrano.

S trećim Ekvadorom se bodovno izjednačio Čile domaćim 2-1 slavljem protiv Bolivije. Goste su unutar tri minute slomili Eduardo Vargas i Alexis Sanchez (16. i 18. minuta), a Moreno je u 32. tek smanjio za Boliviju. Konačna potvrda pobjede se dogodila u 92. minuti kada je pogodak postigao Arturo Vidal.

Važna su tri boda dohvatili Urugvajci bez suspendiranog Luisa Suareza. Edinson Cavani je bio u 28. minuti strijelac jedinog pogotka za pobjedu kod Venecuele i proboj Urugvaja na peto mjesto.

Podsjetimo da će se najbolje četiri reprezentacije direktno plasirati na SP, dok će petoplasirana dodatno razigravati za odlazak na Mundijal.(TS)