otvorena Maracana!

Englezi iznenadili Brazilce, Rooney golčinom zaledio Maracanu!

Domaćin Svjetskog prvenstva 2014., Brazil odigrao je s Engleskom 2:2 u Rio de Janeiru.

Na jednom od najpoznatijih stadiona svijeta – Maracani, pred oko 80 tisuća ljudi Brazil i Engleska remizirali su 2:2. Bilo je to službeno otvaranje stadiona koji će ugostiti finale Svjetskog prvenstva.

Obje su reprezentacije uoči susreta govorile da nije riječ o prijateljskoj utakmici, a tako je i bilo.

Brazil je bio bolja reprezentacija u prvih 45 minuta, no dominaciju na travnjaku nije znao pretvoriti i u rezultatsku prednost. To se promijenilo u 57. minuti kada je loptu u praznu mrežu, nakon što se ista odbila od grede nakon dalekometnog udarca, sproveo Fred.

Svega 10-ak minuta kasnije Alex Oxlade-Chamberlain postigao je prekrasan pogodak za 1-1 udarcem isprve s neka 22 metra od gola, da bi novih 10 minuta kasnije Wayne Rooney donio Engleskoj prednost na Maracani. Gotovo s iste je pozicije, lijeve strane šesnaesterca, napadač Manchester Uniteda potegao i pogodio suprotne rašlje.

Konačnih 2-2 postavio je četiri minute kasnije volejem Paulinho, nakon ubačaja Lucasa s desne strane napada.

Brazil 2-2 England 02.06.2013 ourmatch.net by ourmatch

BRA 1-2 ING by hoyno25