Otkrio krivca Azzurra

Boban: Talijani su bili bolji od Hrvata, dominirali su sat vremena

U komentaru za Sky Sport Italia bivši kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Zvonimir Boban istaknuo je da je izbornik “azzurra” Cesare Prandelli pogriješio što je u remiju protiv Hrvatske (1-1) izvukao iz igre Marija Balotellija...

Hrvatska i Italija su odigrale neodlučeno u 2. kolu skupine C na Europskom prvenstvu u Poljskoj i Ukrajini, a Boban smatra da je igra Prandellijeve momčadi pala u trenutku kad je umjesto napadača Manchester Cityja u 69. minuti u igru ušao Antonio Di Natale.

''Nikad ne bih vadio Balotellija. Super Mario je držao hrvatsku obranu zaposlenom cijelo vrijeme i Italiji je nedostajala njegova snaga u napadu kad je izašao iz igre. Ostali su talijanski napadači preniski i lagani'', mišljenja je Boban.

Talijani su, podsjećamo, u Poznanju poveli pogotkom Andree Pirla iz slobodnog udarca u 39. minuti, a izjednačio je Mario Mandžukić u 72. minuti.

''Hrvatska je u dobroj formi, ali Italija je bila bolja. “Azzurri” su dominirali 60 minuta, ali stvari su se promijenile Balotellijevim izlaskom'' dodao je nekadašnji veznjak Milana.

Talijani za prolazak u četvrtfinale moraju pobijediti Irsku u 3. kolu i pritom se nadati da dvoboj Hrvatske i Španjolske neće završiti 2-2 ili nekim drugim remijem s većim brojem pogodaka.

''Za Hrvatsku je uspjeh već i plasman na veliko natjecanje, a dosad se pokazala kao jedna od najboljih momčadi na Euru. Španjolska će u ponedjeljak biti favorit, no sve je još uvijek otvoreno'', zaključio je Boban. (TS)

Dragi navijači na Euru ili u domovini, šaljite nam svoje fotografije navijanja, slavlja i podrške hrvatskoj reprezentaciji na moj.report@novatv.hr. Najbolje ćemo objaviti na našem portalu.