Katastrofa Urugvaja

Argentina slavila u Čileu na krilima osovine Barca - Real, Messi korak do Maradone!

Nogometaši Argentine su imali maksimalno dobar ulov tijekom nekoliko posljednjih kvalifikacijskih dana. Poslije Urugvaja doma (3-0), argentinski su nogometaši svladali Čile 2-1 u gostima...

Nakon devet odigranih utakmica Argentina stoji na vrhu kvalifikacijske ljestvice za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2014. godine sa 20 bodova, odnosno, tri više od Ekvadora i četiri više od Kolumbije, koja ima utakmica manje.

Dva od tri pogotka Urugvaju je zabio Lionel Messi. Čileancima je utrpao jedan, onaj prvi na utakmici u 28. minuti, koji je umnogome odredio ovaj ogled. Sjajno je Messi utrčao na odličnu dubinsku loptu koju je poslao Gago, izbio sam pred Pinta, potom fintirao jednog obrambenog igrača i plasirao za 1-0. Dok se domaći igrači još nisu niti snašli bilo je 2-0 i to nakon odlične solo-akcije Gonzala Higuaina u 31. minuti. Primio je loptu na desnoj strani, a potom se oslobodio dvojice čuvara i precizno pospremio loptu u suprotni kut udarcem s deset metara.

Argentina je do kraja ublažila ritam, a domaćin je ublažio poraz u nadoknadi (strijelac Gutierrez).

"Znali smo da nam Čileanci mogu skriti loptu i napraviti probleme, te sam zato tražio stalnu koncentraciju u obrani. I imali smo je, a moji napadači su priča za sebe. Oni ne griješe", rekao je argentinski izbornik Alejandro Sabella.

Inače, Messi je stigao do ukupno 31 gola za Argentinu, što je samo dva manje od onoga što je u karijeri učinio Diego Maradona. Najbolji argentinski strijelac u povijesti je i dalje Gabriel Batistuta sa 54 pogotka.

"Ove dvije pobjede su nam učinile situaciju nešto komfornijom u nastavku natjecanja. Naravno, još ništa nismo napravili, ali se približavamo cilju", rekao je Messi.

Najneugodnije iznenađenje ovih kvalifikacija su Urugvajci, igrači koji su na zadnjem SP-u bili četvrti. No, čude i mnogi potezi izbornika Tabareza, kao što je nepostavljanje Edinsona Cavanija u prvu momčad. Urugvaj je u utorak gostovao kod Bolivije, te je izgubio sa čak 4-1. Dotukao ih je s tri pogotka - 33-godišnji Carlos Saucedo.

Jedina momčad iz Južne Amerike koja nikada nije nastupala na Mundijalu je Venezuela. U ovom kolu je odigrala domaći remi 1-1 s Ekvadorom, drugoplasiranom momčadi na ljestvici. Posljednji Paragvaj je, pak, došao do druge pobjede, s 1-0 je svladao Peru. (TS)