Englezi dobili Talijane

Messi protiv 'elfa' promašio 'penal', pa se iskupio pogotkom

U srijedu su na rasporedu bile prijateljske nogometne utakmice diljem Europe i svijeta. Neke od najzanimljivijih odigrane ipak u Njemačkoj, Francuskoj i Švicarskoj...

Na Commerzbak Areni u Frankfurtu Njemačka je ugostila Argentinu, te je "zahvaljujući" nesmotrenosti mladog 23-godišnjeg vratara Hannovera 96, Ron-Roberta Zielera, poražena s 3-1.

Naime, Zieler je u 30. minuti prvog poluvremena, pri rezultatu 0-0, zaradio crveni karton, te skrivio jedanaesterac. Njegova zamjena Marc-Andre ter Stegen uspio je obraniti jedanaesterac vjerojatno najboljem igraču svijeta, Lionelu Messiju, ali nije mogao ništa u 45. minuti kada ga je matirao vlasiti igrač.

Igrač Real Madrida, Sami Khedira, nespretno je pogodio vlastitu mrežu i poklonio Argentini vodstvo u prvoj minuti sudačke nadoknade prvih 45 minuta.

Germany 1-3 Argentina footyroom.com by Futbol2101

U sedmoj minuti nastavka Messi se iskupio za promašeni jedanaesterac kada je zabio za povećanje "gauča" na 2-0, a onda je u 73. Angel di Maria zabio i za 3-0. Poraz je ublažio Schalkeov stoper Benedikt Höwedes u u 81. minuti.

Recimo i da je susret pratilo oko 45 tisuća gledatelja, te da je izbornik Argentine Sabella istima poklonio svih 90 minuta Messijeve igre.

England 0-1 Italy by simaotvgolo12

Engleska je u švicarskom Bernu, kao "domaćin", preokretom slavila protiv doprvaka Europe - Italije.

Poveli su Talijani u 15. minuti preko Danielea De Rossija, a onda je, 13 minuta nakon primljenog pogotka, Philip Jagielka vratio stvari na početak. Pobjedu "tri lava" osigurao je Jermaine Defoe pogotkom u 80. minuti utakmice.

Na stadionu Oceanea u Le Havreu Francuska je bez pogodaka remizirala s Urugvajem. Bio je to debi na francuskoj izborničkoj klupi za Didera Deschampsa, koji se, sudeći prema kritičnosti francuske javnosti, navijačima zasigurno i nije previše svidio.

Prijateljske:

Engleska - Italija (Jagielka 28, Defoe 80 / De Rossi 15)

Francuska - Urugvaj 0-0

Njemačka - Argentina 1-3 (Höwdes 81 / Khedira 45+1-ag, Messi 52, Di Maria 73)

Austrija - Turska 2-0 (Kavlak 2, Ivanschitz 6-11m)

Estonija - Poljska 1-0 (Vasiljev 90+1)

Crna Gora - Latvija 2-0 (Jovetić 36, Kasalica 76)

Mađarska - Izrael 1-1 (Dzsudzsak 51 / Hemed 80)

Slovenija - Rumunjska 4-3 (Cesar 4, Dedič 50-11m, 60, Kirm 70 / Papp 56, Torje 68-11m, Grozav 80)

Albanija - Moldavija 0-0