Capello startao remijem

Brazilci s pobjedom zatvorili stadion na kojem je briljirao Pele

Brazilska nogometna reprezentacija pobijedila je u Solni domaću Švedsku 3-0 u prijateljskoj utakmici, posljednjoj odigranoj na legendarnoj Råsundi...

Stadion na kojem je 17-godišnji Pele briljirao u finalu Svjetskog prvenstva 1958. godine, dovevši svoju momčad do prvog naslova svjetskog prvaka 5-2 pobjedom baš nad Švedskom u finalu, bit će srušen da bi na istom mjestu Šveđani za potrebe svoje nacionalne momčadi sagradili novi.

Sweden 0-3 Brazil footyroom.com by Futbol2101

Leandro Damiao, najbolji strijelac nedavnoga olimpijskog turnira, doveo je Brazil u vodstvo u 32. minuti na asistenciju Neymara. Pretkraj je utakmice, u 84. minuti na asistenciju Danija Alvesa, te dvije minute potom iz 11-erca, konačan rezultat postavio Alexandre Pato. Ušao je Milanov napadač u igru u 75.minuti baš umjesto Damiaa.

Capello startao remijem na klupi Rusije

Fabio Capello krenuo je s remijem u svoju novu izborničku avanturu, ovoga puta s nogometnom reprezentacijom Rusije. U Moskvi je protiv Obale Bjelokosti odigrao 1-1.

Rusi su poveli u 55. minuti susreta preko otkrića ovoljetnog Europskog prvenstva - Alana Dzagojeva. Bjelokošćani su postavili konačnih 1-1 pogotkom Max-Alaina Gradela u 77. minuti.

Izbornik "slonova" Sabri Lamouchi, bivši reprezentativac Francuske, ostao je tako bez poraza i u trećoj utakmici na klupi Obale Bjelokosti. Capello je pak, ako ništa drugo, "s bodom" krenuo u svoju avanturu koja bi trebala kulminirati na Svjetskom prvenstvu 2014. godine u Brazilu, gdje je najavio pohod na barem polufinale.

Recimo i da su za obje reprezentacije nastupile sve zvijezde poput Didera Drogbe kod "slonova", ili Andreja Aršavina kod Rusije. (TS)

Prijateljske nogometne utakmice:

Rusija - Obala Bjelokosti 1-1 (Dzagojev 55 / Gradel 77)

Armenija – Bjelousija 1-2 (Verhovcov 74-ag / Bressan 45, 66)

Bugarska – Cipar 1-0 (Micanski 66)

Luksemburg – Gruzija 1-2 ( / Amisulašvili 2, 32)

Norveška – Grčka 2-3 (Hangelaand 14, Riise 75 / Torosidis 7, Papadopoulos 11, Mitroglou 56)

Švedska – Brazil 0-3 (Damiao 32, Pato 84, 86-11m)

Ukrajina – Češka 0-0