uhvatili osijek

Hajduk teškom mukom okrenuo Split prekrasnom golčinom Bašića!

Kompletirano je 12. kolo Prve HNL, a u posljednjoj utakmici Hajduk u samoj završnici stigao do bodova protiv gradskog rivala Splita...

Hajduk je na Poljudu u posljednjoj utakmici 12. kola Prve HNL svladao gradskog suparnika Split sa 2-1 (0-1). Split je poveo golom Pešića u završnici prvog poluvremena prekinuvši tako niz svoje momčadi od 637 minuta bez postignutog pogotka.

No Hajduk je u nastavku utakmice ipak uspio preokrenuti rezultat u svoju korist. Prvo je Futacs (56-11m) iskoristio kazneni udarac, da bi prekrasan pobjednički zgoditak postigao Bašić (81).

Pobjeda je stigla na dan kada je Udruga Naš Hajduk potpisala ugovor kojim od tvrtke Split Tommy preuzima četvrtinu voljenog kluba, odnosno točno 24,53 posto dionica Hajduka vrijednih oko 35 milijuna kuna.

U prvoj utakmici dana, derbiju 12. kola, Rijeka je na Rujevici razbila Osijek s čak 3:0, čime je svoju prednost ispred drugoplasiranog Dinama vratila na šest bodova.

Nakon 12 kola Rijeka je na vrhu ljestvice sa 32 boda, šest više od drugog Dinama. Slijede Hajduk i Osijek sa po 24 boda.