madriđani opet zaostaju

VIDEO Barca na vrhu: Rakitić uz malu pomoć starog prijatelja zabio Betisu

Barcelona se, uz pomoć Betisova stopera, vratila na vrh Primere 2:0 pobjedom u Andaluziji...

Veznjak hrvatske nogometne reprezentacije Ivan Rakitić bio je strijelac prvog pogotka za Barcelonu u 2-0 (0-0) pobjedi na gostovanju kod Betisa u Sevilli u susretu 36. kola Primere kojom se katalonski div vratio na vrh Primere.

Rakitić je u 50. minuti iskoristio veliku zbunjenost u domaćoj obrani nakon ubacivanja Lionela Messija u njihov kazneni prostor i svojim sedmim golom u prvenstvu ove sezone doveo Barcelonu u vodstvo.

Konačni rezultat postavio je Luis Suarez u 81. minuti, a asistent je opet bio Messi. Suarez je i u ovoj utakmici mogao zabiti barem dva, tri pogotka, ali je bio iznimno neraspoložen u završnici.

Recimo da je Barcelona bila potpuno bezopasna u prvih 35 minuta utakmice, a onda je stoper Betisa Heiko Westermann dobio drugi žuti karton zbog prekršaja na Rakitiću. Zanimljivo, Westermann i Rakitić su stari znanci i prijatelji iz Schalkea u kojem su igrali zajedno od 2007. do 2010. godine.

Rakitić je igrao do 86. minute za Barcelonu koja je ponovno vodeća na ljestvici sa 85 bodova, koliko ima i drugi Atletico Madrid, dok je treći Real Madrid s bodom manje.

Ranije u subotu madridski klubovi ostvarili su minimalne 1-0 (0-0) pobjede. Atletico je na svom su Vicente Calderonu svladali Rayo Vallecano golom Antoinea Griezmanna (55), koji je u igru prethodno ušao 35 sekundi ranije.

Real je pobijedio na gostovanju kod Real Sociedada u San Sebastianu pogotkom Garetha Balea preciznim udarcem glavom u 80. minuti susreta, a inicijator akcije iz koje je postignut gol bio je Luka Modrić. Modrić je igrao do 85. minute kada ga je zamijenio drugi hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

Tablice vam donosi SofaScore - rezultati uživo

Prati nas na Instagramu!
Nogometaši Hajduka i Osijeka su saznali imena potencijalnih protivnika u 3. pretkolu Konferencijske lige.

Ako momčad Gennara Gattusa opravda ulogu favorita i svlada HB Torshavn, onda ih u trećem pretkolu čeka poraženi iz dvoboja Trabzonspor - Ružomberok.

Što se pak tiče Osječana, oni prvo moraju svladati Levadiu iz Tallinna, a onda u trećem pretkolu idu na pobjednika dvoboja između Zire i DAC.

📷 AFP
Rijeka saznala ime potencijalnog protivnika u 3. pretkolu Europske lige, a to će biti pobjednik dvoboja Šerif - Elfsborg.

📷 AFP
Domagoj Vida se nakon 14 godina oprostio od igranja za hrvatsku nogometnu reprezentaciju, a u nizu reakcija je i ona Matea Kovačića koji mu je posvetio zaista prekrasnu objavu.

"Koliko god mi ovo teško palo, a tebi sigurno još puno teže, baš sam sretan što smo imali priliku zajedno boriti se za najljepši dres i proslaviti najveće trenutke hrvatske reprezentacije. Voli te Kova!", poručio je Kovačić. ❤️🇭🇷