Zvezda bez pobjede

Preokret Celtica u Sarajevu, iznenađenje dana priredili Armenci

Odigrano je osam utakmica prvog pretkola Lige prvaka.

U prvom susretu prvog pretkola nogometne Lige prvaka Celtic je na gostovanju pobijedio Sarajevo sa 3:1, a za iznenađenje večeri pobrinuo se armenski Ararat koji je u svom europskom debiju pobijedio švedskog prvaka AIK sa 2:1.

Sarajevo je povelo u 29. minuti golom hrvatskog nogometaša Mirka Oremuša (30) koji se najbolje snašao u kaznenom prostoru nakon ubačaja iz kornera. Bivši bočni igrač Hajduka, Splita i niza izraelskih klubova, u Sarajevo je stigao ovoga ljeta kao slobodan igrač.

Sarajevo šest minuta vodilo protiv Celtica

Celtic je izjednačio šest minuta kasnije sjajnim golom Michaela Johnstona sa 25 metara, a u 51. minuti gosti su okrenuli rezultat. Johnston je uposlio mladog francuskog napadača Odsonnea Edouarda koji je prošao kroz domaću obranu i zabio za 2:1. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Scott Sinclair postigavši pogodak petom u 85. minuti.

Za škotski sastav je Jozo Šimunović odigrao svih 90 minuta. Uzvratni susret je 17. srpnja na Celtic Parku.

Astana je na svom travnjaku pobijedila CFR Cluj sa 1:0, a pogodak odluke zabio je Evgenij Postnikov u 68. minuti. Za Astanu je do 58. minute igrao hrvatski nogometaš Marin Tomasov, dok je bivši igrač Zagreba i Rudeša Luka Šimunović igrao cijeli susret. Uzvratni susret je 17. srpnja.

Hajduk pobjedom otvorio novu sezonu: Slavlje na Malti za korak do drugog pretkola Slavlje igrača Hajduka (Foto: Robert Matić / hajduk.hr) Momčad Hajduka protiv Gzire United (Foto: Robert Matić / hajduk.hr) Jairo u akciji protiv Gzire United (Foto: Robert Matić / hajduk.hr) +1 Gyurcso slavi pogodak protiv Gzire United (Foto: Robert Matić / hajduk.hr)

Armenski Ararat je u svom prvom europskom nastupu priredio iznenađenje pobijedivši švedskog prvaka AIK sa 2:1.

Oba gola za domaćine zabio je Petros Avetisjan (3-11m, 45), dok je pogodak za AIK zabio Chinedu Obasi (39). Gosti su od 13. minute igrali bez isključenog Roberta Lundstoma.

Litavska Suduva i Crvena zvezda su odigrali bez golova.

Za litavski sastav su nastupila i trojica hrvatskih nogometaša. Branio je bivši vratar Osijeka i Slaven Belupa Ivan Kardum, svih 90 minuta je odradio i Andro Švrljuga, koji je igrao za Pomorac, Istru 1961 i Rijeku, dok je bivši napadač Dinama Josip Tadić na terenu proveo prvo poluvrijeme.

Što se krije iza sukoba kakav se ne pamti? Osveta, dokaz moći i pljuska u lice Predsjednik PSG-a i Neymar (Foto: AFP) Neymar i Josep Maria Bartomeu (Foto: AFP) Pini Zahavi i Nasser Al-Khelaifi (Foto: AFP) +1 Neymar (Foto: AFP)

Prvo pretkolo Lige prvaka:

Astana (Kaz) - CFR Cluj (Rum) 1:0 (Postnikov 68)
Ararat-Armenia (Arm) - AIK (Šve) 2:1 (Avetisjan 3-11m, 45 / Obasi 39)
Nomme Kalju (Est) - Škendija (S.Mak) 0:1 (Ibraimi 81-11m)
HJK (Fin) - HB (FO) 3:0 (Lappalainen 21, 66, O'Shaughnessy 42)
Sarajevo (BiH) - Celtic (Ško) 1:3 (Oremuš 29 / Johnston 35, Edouard 51, Sinclair 85)
New Saints (Wal) - Feronikeli (Kos) 2:2 (Draper 49-11m, Edwards 77 / Zeka 89, Fazliu 90+3-11m)
Suduva (Lit) - Crvena zvezda (Srb) 0:0
F91 Dudelange (Luk) - Valletta (Mal) 2:2 (Bettaieb 29, Stolz 45+2 / Packer 64, Borg 71)