Klopp blizu trofeja

VIDEO Drama na Anfieldu: Liverpool na penale prošao u finale!

U osnovnom dijelu utakmice izgubili su, ali tugi mjesta nije bilo.

Prvi finalist Liga kupa Engleske je Liverpool koji je na jedanaesterce eliminirao Stoke City rezultatom 6:5 (ukupno 7:6).

Nakon što su Redsi slavili u prvom dvoboju u Stoke-on-Trentu, na svom Anfieldu bili su veliki favoriti za prolaz u finale.

Međutim, igrači Marka Hughesa nisu se predavali i pogotkom Marka Arnautovića u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena anulirali su prednost Liverpoola.

U drugom poluvremenu se rezultat nije mijenjao, baš kao ni u produžecima te se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca.

U prvih šest serija zabilježen je po jedan promašaj. Točnije, po jedna obrana vratara - prvo je Simon Mignolet obranio udarac Petera Croucha, a odmah zatim uzvraća Jack Butland koji je dobro predvidio gdje će pucati Emre Can.

Kad se stiglo u sedmu seriju, šut Marca Muniese obranio je Mignolet, a Joe Allen zabija za veliko slavlje na Anfieldu.

Liverpool će u finalu, koje će se 28. veljače igrati na Wembleyju, igrati protiv boljeg iz večerašnjeg ogleda Manchester Cityja i Evertona. U prvoj utakmici Everton je na Goodison Parku slavio s 2:1.