Gaze prema Scudettu

Juve odmorio glavne zvijezde i uvjerljivo slavio: Zablistao mladi biser

Prva utakmica 27. kola Serie A odigrana je u Torinu...

Moise Kean (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U prvoj utakmici 27. kola Serie A u Torinu je Juventus sa 4:1 pobijedio Udinese i pobjegao Napoliju na ogromnih 19 bodova prednosti (Napolitanci u ovom kolu gostuju kod Sassuola u nedjelju).

Trener Juvea Massimiliano Allegri u ovom je susretu odmorio neke od glavnih igrača (Cristiano Ronaldo, Mario Mandžukić...) kako bi što spremniji dočekali uzvrat osmine finala Lige prvaka protiv Atletico Madrida, u kojem će talijanski prvak loviti 0:2 iz prve utakmice.

Stoga su priliku dobili neki igrači iz drugog plana, a najbolje ju je iskoristio Moise Kean. Ovaj napadač rođen je 28. veljače 2000. godine u Italiji, ali je porijeklom iz Obale Bjelokosti. Velika je nada Juventusa koji ga je kao 10-godišnjeg dječaka doveo iz gradskog rivala Torina.

Kean je u prvom poluvremenu postigao Udineseu dva gola, u 11. i 39. minuti, i praktički riješio pitanje pobjednika.

U nastavku su se u strijelce upisali i Emre Can i Blaise Matuidi, dok je poraz gostiju ublažio Kevin Lasagna.