Neki su i otpali

Jedvaj zabio za pobjedu Bayera: Dalje prošli i Chelsea, Lazio, Eintracht...

Kompletirano je četvrto kolo natjecanja po skupinama Europske lige.

Tin Jedvaj (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Poslije kompletiranja četvrtog kola Europske lige neki klubovi su već sad, poput zagrebačkog Dinama koji je pobijedio Spartak Trnavu, izborili plasman u šesnaestinu finala dok su neki ostali bez i matematičkih šansi da završe na jednom od prva dva mjesta.

Eintracht Frankfurt je u skupini H na gostovanju na Cipru pobijedio Apollon Limassol sa 3:2 upisavši i četvrtu pobjedu. Strijelci za goste bili su Luka Jović (17), Sebastien Haller (55) i Mijat Gaćinović (58), dok je oba golova za domaći sastav zabio Emiliano Zelaya (71, 90+3). Nijemci su od 81. minute igrali bez isključenog Marca Stendera. Anton Maglica je igrao prvo poluvrijeme za Apollon, dok je za goste Ante Rebić igrao od 66. minute.

Marseille ispao

U drugom susretu iz ove skupine Lazio je u Rimu pobijedio Marseille sa 2:1. Marco Parolo (45+1) i Joaquin Correa (55) zabili su za rimski sastav, dok je za OM pogodak postigao Florian Thauvin (60). Milan Badelj nije nastupio za Lazio, dok je Duje Ćaleta-Car igrao svih 90 minuta za goste.

Nakon četiri kola Eintracht ima maksimalnih 12 bodova, Lazio ima devet, dok su Marseille i Apollon na začelju sa po jednim bodom ostavši bez izgleda za prolaz.

Prolaz dalje osigurao je i Chelsea u skupini L. U četvrtom kolu Bluesi su na gostovanju pobijedili Bate Borisov sa 1:0 ostvarivši četvrtu pobjedu. Pogodak odluke zabio je Oliver Giroud u 53. minuti. Mateo Kovačić je igrao za goste od 64. minute.

Dalje su se plasirali i Zurich i Red Bull Salzburg i Bayer Leverkusen koji je s 1:0 svladao Zurich pogotkom hrvatskog reprezentativca Tina Jedvaja.