Hrvatska reprezentacija
Snimke svih pogodaka

Pogledajte sve golove: Kako je Hrvatska preokrenula i izborila odlazak na Euro

Hrvatska je u posljednjoj kvalifikacijskoj utakmici za Europsko prvenstvo dočekala Slovačku u Rijeci.

Hrvatska je na Rujevici pobijedila Slovačku s 3:1 i izborila plasman na Europsko prvenstvo.

U 32. minuti su Slovaci poveli na Rujevici. Bio je to mat u dva poteza, s lijeve strane je Stanislav Lobotka ubacio u peterac Vatrenih gdje je Robert Boženik bio na pravom mjestu i poslao loptu u mrežu.

Do izjednačenja je došlo u 56. minuti, strijelac je bio Nikola Vlašić. Veliku požrtvovnost demonstrirao je Dino Perić, s dvama klizećim startovima na sredini terena praktički je donio loptu Vlašiću koji je povukao i s nekih 20 metara neobranjivo opalio.

gol expired Hrvatska ide na EURO 2020! Vatreni u sjajnom preokretu pobijedili Slovake! divider

Četiri minute kasnije vidjeli smo i potpuni preokret. Josip Brekalo je izborio, Luka Modrić izveo korner, a Bruno Petković bio najviši u skoku i s nekih sedam-osam metara glavom matirao slovačkog vratara.

Sve dileme otklonjene su u 74. minuti kada je Borna Barišić probio lijevu stranu i ubacio za Ivana Perišića koji trese mrežu Slovaka za 3:1.

Gol Perišića za 3:1 Hrvatske protiv Slovačke

Gol Petkovića za 2:1 Hrvatske protiv Slovačke

Gol Slovaka za 0:1 na Rujevici