Nogomet
SPORTOVI
Nogomet
Termini se znaju

Ždrijeb osmine finala: Poznati svi sudionici, evo koga može izvući Dinamo

Modri su među 16 najboljih u Europskoj ligi nakon što su izbacili Viktoriju Plzen.

Dinamo u ždrijebu Europske lige (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Danas s početkom u 13:00 u sjedištu UEFA-e u Nyonu održat će se ždrijeb osmine finala Europske lige (UŽIVO) u kojem će se naći i zagrebački Dinamo.

Za razliku od ždrijeba šesnaestine finala gdje su postojali nositelji i nenositelji, a klubovi iz iste države nisu mogli biti izvučeni da igraju jedni protiv drugih, u osmini finala takvih pravila - nema. Bez obzira na ime, europski klupski koeficijent i državu iz koje dolaze, može se sastati svatko sa svakim.

Modrima prijete velikani kao što su Arsenal, Chelsea, Inter, Sevilla, no Dinamo bi mogao dobiti i daleko lakše protivnike poput praške Slavije, francuskog Rennesa ili kijevskog Dynama.

U osminu finala plasirala su se tri španjolska kluba Sevilla, Villarreal i Valencija, Englezi Arsenal i Chelsea, talijanski klubovi Napoli i Inter, te Zenit, Eintracht Frankfurt, RB Salzburg, Benfica, Dynamo Kijev, Rennes, Krasnodar i Slavia Prag.

Dinamo na ždrijebu Europske lige izvukao Benficu, prva utakmica na Maksimiru!

Modri će ovog petka saznati i gdje će igrati prvu utakmicu 7. ožujka, a gdje uzvrat 14. ožujka.

Osim za svoj, Dinamo će igrati i za nacionalni koeficijent jer Hrvatska je jako blizu toga da u ljeto 2020. imamo dva kluba u kvalifikacijama za Ligu prvaka te još tri u kvalifikacijama za Europsku ligu.

Potencijalni protivnici Dinama:

Sevilla
Arsenal
Eintracht Frankfurt
Napoli
Red Bull Salzburg
Valencia
Villarreal
Zenit
Krasnodar
Benfica
Rennes
Chelsea
Dinamo Kijev
Slavia Prag
Inter

Može li Dinamo i dalje od osmine finala Europske lige?

Rezultati šesnaestine finala:

Sevilla - Lazio 2:0 (Ben Yedder 20, Sarabia 78)
(prva utakmica 1:0 za Sevillu)

Eintracht Frankfurt - Šahtar 4:1 (Jović 23, Haller 27-pen, 80, Ante Rebić 88/ Júnior Moraes 64)
(prva utakmica 2:2)

Zenit - Fenerbahče 3:1 (Oždoev 4, Azmoun 37, 76/ Mehmet Topal 43)
(prva utakmica 1-0 za Fenerbahče)

Valencia - Celtic 1:0 (Kevin Gameiro 70)
(prva utakmica 2:0 za Valenciu)

Napoli - Zürich 2:0 (Verdi 43, Ounas 75)
(prva utakmica 3:1 za Napoli)

Salzburg - Club Brugge 4:0 (Schlager 17, Patson Daka 29, 43, Dabbur 90+4)
(prva utakmica 2:1 za Brugge)

Arsenal - Bate Borisov 3:0 (Volkov 4-ag, Mustafi 39, Papastathopoulos 60)
(prva utakmica 1:0 za Bate Borisov)

Dinamo - Viktoria Plzen 3:0 (Oršić 15, Dilaver 34, Petković 73)
(prva utakmica 2:1 za Viktoriju)

Villarreal - Sporting 1:1 (Fornals 80/ Bruno Fernandes 45)
(prva utakmica 1:0 za Villarreal)

Bayer Leverkusen - Krasnodar 1:1 (Aránguiz 87/ Magomed Suleymanov 84)
(prva utakmica 0:0)

Benfica - Galatasaray 0:0
(prva utakmica 2:1 za Benficu)

Dinamo Kijev - Olympiacos 1:0 (Fran Sol 32)
(prva utakmica 2:2)

Betis - Rennes 1:3 (Lo Celso 41/Bensebaini 22, Hunou 30, Niang 90+4)
(prva utakmica 3:3)

Chelsea - Malmö 3:0 (Giroud 55, Barkley 74, Hudson-Odoi 84)
(prva utakmica 2:1 za Chelsea)

Genk - Slavia Prag 1:4 (Trossard 10/ Coufal 23, Traoré 53, Škoda 64, 68)
(prva utakmica 0:0)

Inter - Rapid Beč 4:0 (Vecino 11, Ranocchia 18, Ivan Perišić 80, Politano 87)
(prva utakmica 1:0 za Inter)

Nastavi čitati

Nastavi čitati