VIDEO Villareal pregažen: Pogledajte četiri pogotka čudesnog Falcaa!

Kolumbijski 25-godišnji napadač Radamel Falcao Garcia Zarate, s četiri je pogotka dao najveći doprinos uvjerljivoj domaćoj pobjedi Porta nad Villarrealom 5-1, u prvoj polufinalnoj utakmici Europa lige…

Gledatelji u Portu vidjeli su dva potpuno različita poluvremena. U prvom je Vilarreal imao puno više prilika i mogao je voditi i puno uvjerljivije od prednosti 1-0, koju su nogometaši 'Žute podrmornice' ponijeli u svlačionicu. No, u nastavku je igrala samo jedna momčad - Porto.

Najveći junak utakmice je Falcao, koji je četirima golovima stigao do brojke od ukupno 15 golova u Europa ligi, što ga, dakako, čini uvjerljivo najboljim strijelcem ovog natjecanja. Drugi na toj ljestvici je Villarrealov Rossi s pet golova manje.

Kao što smo spomenuli, Villarreal je u prvom dijelu propustio četiri dobre šanse, a najveću od njih Nilmar u 7. minuti, kada je u situaciji 'jedan na jedan', doduše, malo iskosa s desne strane, loše pucao, pa je vratar Porta Helton ukrotio njegov udarac.

>> Benfici minimalna prednost za portugalsko finale

Porto je jedinu dobru priliku u prvom poluvremenu imao u 31. minuti, kada je vrlo dobar udarac Hulka lijevom nogom odsjeo malo pored vratnice.

U 45. minuti gosti su zasluženo poveli. Nilmar je ubacio s desne strane, a Cani je glavom poentirao pored nemoćnog Heltona.

No, u nastavku se 'Porto-express' napokon zagrijao i proradio. Redala su se uzbuđenja pred golom Diega Lopeza, a Porto je praktički svaku dobru priliku pretvorio u gol. Točnije, činio je to uglavnom Falcao, koji je već na početku drugog dijela iznudio penal, nakon što ga je Lopez oborio, a potom je bio siguran u 49. minuti s bijele točke za 1-1.

U 61. minuti sjajan pogodak postigao je Guarin. Po desnoj strani je prošao Soriana kao da ga nema, njegov prvi udarac je Lopez teškom mukom odbio, ali je Guarin nakon toga iz blizine poentirao glavom.

Do kraja utakmice se Falcao, član Porta od 2009. godine pobrinuo za svoj 'one man show'. U 67. minuti, zabio je iz blizine nakon što je najveću štetu Villarrealu napravio Hulk po desnoj strani, te idealno poslužio svog suigrača. U 75. minuti, zabio je Kolumbijac glavom nakon slobodnog udarca s desne strane, a točku na i stavio je u 90. minuti svojim četvrtim pogotkom na utakmici.

Falcao je ove sezone u Europa ligi dva puta isporučio hat-trick, bečkom Rapidu i moskovskom Spartaku. Ovoga puta je nadmašio i takav učinak.

Budući da drugi polufinale igraju Benfica i Braga, prilično je jasno da će finale u Dublinu 18. svibnja biti portugalski finale.

Sve golove s utakmice Porto - Villarreal možete vidjeti OVDJE.