Eto'o i Higuain zabili svaki po četiri pogotka!

Kamerski napadač Samuell Eto'o sam je deklasirao gostujući Valladolid na Camp Nou, u 10. kolu Španjolske Primere. Barca je dobila utakmicu 6:0, uz četiri gola Eto'oa, što je još jedan dokaz velike forme u kojoj je Gaurdiolina momčad. Real se pak izvukao doma protiv Malage, a junak susreta Argentinac Higuain zabio je sva četiri pogotka za Kraljevski klub na Santiago Bernabeu.

Barcelona je zadržala prvo mjesto na ljestvici španjolske lige, i to u velikom stilu. Već treće domaćinstvo zaredom gosti sa Camp Noua odlaze pune mreže. Ovaj je put nastradao Valladolid, kojeg je sam uništio Kamerunac Samuell Eto'o.

U prvom poluvremenu fenomenalni Barcin napadač zabio je u 11., 30., 42. i 44. minuti, a gostujuća momčad na odmor je otišla razbijena. U nastavku utakmice pobjedu su golovima zaokružili Gudjohnsen i Henry. Katalonci su na sjajan način još jednom demonstrirali silu, a na posljednja 3 domaćinstva u Primeri Barca je zabila 17 golova, što zvuči zastrašujuće.

Real Madrid puno se više namučio doma protiv Malage. Bio je to dramatičan susret prepun preokreta u kojem su gledatelji mogli vidjeti čak sedam pogodaka, tri jedanaesterca, sedam žutih i jedan crveni karton.

Malaga je čak tri puta vodila (1:0, 2:1, 3:2), no Kraljevski klub se uporno vraćao i na koncu upisao pobjedu. Posljednja dva pogotka domaćin je postigao u trenucima dok je imao igrača manje.

Junak utakmice bio je Argentinac Gonzalo Higuain koji je postigao sva četiri pogotka za Real (8, 37-11m, 71, 78), dok su strijelci za goste bili Eliseu (5), Baha (18) i Apono (70-11m). Real je od 44. minute igrao bez isključenog Sergia Ramosa koji je dobio crveni karton nakon što je nagazio suparničkog igrača, no to nije bilo kobno za Los Galacticose, koji su se još jednom na čudestan način izvukli od sigurnog poraza.

Na ljestivici Primere Real i dalje zaostaje dva boda za vodećom Barcelonom.