Del Piero ponovno dotukao Real!

Fenomenalni Alessandro Del Piero s dva je pogotka donio pobjedu Juventusu usred Madrida, u 4. kolu skupina Lige prvaka. Tim je velikim trijumfom 'Stara dama' osigurala plasman u osminu finala elitnog klupskog natjecanja.

Juventus igra sve bolje i bolje, a posebno Alessandro Del Piero, koji gotovo svaku utakmicu zabija, i to ne bilo kakve golove, nego spektakularne. Protiv Reala na Santiago Bernabeu veliki Alessandro prvi je pogodak zabio u 17. minuti, savršeno preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora. U 67. minuti iz školski izvedenog slobodnog udarca Del Piero je postavio konačnih 0:2, za četvrtu pobjedu u nizu 'Stare dame' iz Torina.

Crno-bijeli sada imaju 10 bodova, s kojima su osigurali plasman u osminu finala Lige prvaka. U toj isto skupini Zenit je dobio BATE Borisov u gostima golovima Pogrebnjaka i Danija, te je preuzeo treće mjesto i sad ima solidnu šansu za pokušaj obrane naslova u Kupu UEFA.

Vukojevićev Dinamo Kijev imao je veliku priliku osigurati plasman u završnicu elitnog klupskog natjecanja, ali su doživjeli gorak poraz protiv Porta na domaćem terenu. Golom Milevskog Ukrajinci su poveli, no prvo je Portov Ronaldo zabio za 1:1, a onda je Lucho u sudačkoj nadoknadi donio pobjedu Portugalcima. Arsenal je pak odigrao još jednu razočaravajuću utakmicu: bez golova doma protiv Fenerbachea.

Fiorentina je izborila tek bod na domaćem terenu protiv Bayerna, i sad se nalaze u teškoj situaciji. U Firenzi je prednost domaćima donio Adrian Mutu, ali u 78. minuti Borowski izjednačuje za Bayern i spašava Bavarce. Lyon nije dopustio iznenađenje protiv rumunjske Steaue. Juninho i Reveillere su bili strijelci za siguran trijumf.

Manchester United jedva je uspio izboriti bod kod škotskog Celtica. Iako su aktualni europski prvaci napadali tijekom cijele utakmice, Škoti su poveli golom McDonalda u 13. minuti i zatim se uspješno branili sve dok im nije Giggs zabio u 84. minuti za 1:1. Villareal je također zaradio tek bod na gostovanju kod slabašnog danskog Aalborga.

Sljedeće kolo Lige prvaka igra se 25. i 26. studenog, i nakon njega ćemo već uglavnom znati tko se plasirao u osminu finala, koja se igra na proljeće.