Rakitić ostao na klupi

Barcelona gubila pa utrpala pet komada, Griezmann junak pobjede

Betis je rano poveo na Camp Nouu, ali Francuz je donio preokret.

Antoine Griezmann (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Bez ozlijeđenih Lionela Messija i Luisa Suareza, te sa Ivanom Rakitićem na klupi nogometaši Barcelone, koji su u prvom kolu izgubili 0-:1 od Athletic u Bilbau, u nedjelju su na Camp Nou svladali Betis sa 5:2.

Dvostruki strijelac za Barcu bio je ovoljetno pojačanje Antoine Griezmann koji jezapravo i najzaslužniji za pobjedu Katalonaca jer je svoje pogotke postigao pri vodstvu gostiju iz Seville, donijevši preokret.

U 2. kolu španjolskog nogometnog prvenstva Mallorca, za koju je do 71. minute igrao hrvatski napadač Ante Budimir, izgubila je u nedjelju na domaćem terenu od Real Sociedada sa 0:1, a jedini pogodak postigao je 20-godišnji Norvežanin Martin Odegaard (83).

Ante Budimir, bivši igrač Lokomotive i zaprešićkog Intera, dva puta je zaprijetio golu Real Sociedada. U 29. minuti njegov udarac je blokiran, a u 70. je bio neprecizan, lopta je prošla pored lijeve vratnice.