debakl rome

Barca u dvije minute preokrenula Bayer, Mourinho izgubio kod 'svog' Porta

Europski prvak Barcelona teškom mukom je pobijedio Bayer Leverkusen 2-1 u susretu 2. kola E skupine nogometne Lige prvaka, dok je Jose Mourinho poražen sa svojim Chelseajem na povratku u Porto...

Porto je dočekao Chelsea s bivšim menadžerom Joseom Mourinhom i nanio mu poraz 2:1. Portugalci su poveli u 39. minuti preko Andre Andrea, a u samoj završnici prvog dijela izjednačio je Willian.

VIDEO Olympiakos šokirao Arsenal u Londonu

FOTO Bayern pregazio Dinamo: 'Petarda' uz hat-trick Lewandowskog

Tek što se krenulo u nastavak Maicon je ponovno doveo domaćine u vodstvo. Chelsea je pokušavao dohvatiti bod do kraja utakmice, međutim nije uspio.

Istaknimo 152. nastup Ikera Casillasa u Ligi prvaka, po čemu je prestigao španjolskog kolegu Xavija Hernandeza na vrhu ljestvice igrača s najviše nastupa u najelitnijem klupskom natjecanju.

Sažetke i pogotke s utakmice Porto - Chelsea pogledajte ovdje.

U drugom susretu skupine Dinamo Kijev je kao gost s 2:0 slavio protiv Maccabija iz Tel Aviva.

Nakon dva odigrana kola u skupini G vodeći je Dinamo Kijev s četiri boda, isto toliko ima i Porto, dok je Chelsea na trećem mjestu s tri boda. Posljednji je Maccabi koji je bez bodova.

Veliko iznenađenje dogodilo se u Borisovu gdje je BATE s 3:2 slavio protiv Rome. Sve je bilo riješeno u prvih 30 minuta kada je domaćin poveo s 3:0. Stasević je zabio u osmoj minuti, Mladenović je povisio na 2:0 četiri minute kasnije, da bi isti igrač u 30. podigao na 3:0.

U 66. minuti Gervinho je dao malu nadu rimskom sastavu, da bi Torosidis u 82. zabio za 3:2. Međutim, zaostatak u prvih 30 minuta bio je ipak preveliki zalogaj za rimski sastav.

Barcelona je morala pošteno 'upregnuti' da bi bez Lea Messija upisala tri boda protiv Bayer Leverkusena. Gosti su vodili od 22. pa sve do 80. minute, a onda je Barca u dvije minute okrenula rezultat u svoju korist.

Najprije je Sergi Roberto poravnao na 1:1, pospremivši jedan otpadak u mrežu Bayera, a onda je za veliki preokret Luis Suarez pogodio rašlje nemoćnog Lena.

Sažete i golove s utakmice Barcelona - Bayer pogledajte ovdje.

Nakon dva odigrana kola u skupini E ljestvicu predvodi katalonski sastav s četiri boda, po tri imaju Bayer i BATE Borisov, dok je Roma posljednja s jednim bodom.

U skupini H Zenit je pobijedio Gent 2-1 upisavši i drugu pobjedu. Golove za ruski sastav zabili su Artem Dzjuba (35) i Oleg Šatov (67), a za goste Thomas Matton (56). Zenit je dobio svih šest susreta na svom travnjaku protiv belgijskih sastava uz razliku pogodaka 14-2.

U drugom dvoboju Valencija je na gostovanju pobijedila Lyon 1-0, a pogodak odluke zabio je Sofiane Feghouli (42). Bila je to treća međusobna utakmica ova dva kluba i treća pobjeda 'šišmiša'.

Na ljestvici vodi Zenit sa šest bodova, Valencija ima tri boda, a Gent i Lyon po jedan bod.