Splitski centar briljira u Rusiji

Utakmica života: Lončar 'uništio' Dinamo!

Hrvatski reprezentativac Krešimir Lončar odigrao je utakmicu života u domaćoj pobjedi UNIKS-a iz Kazana nad moskovskim Dinamom. Zabio je 29 koševa uz devet skokova promašivši tek jedan šut.

U dvoboju 12. kola domaći je sastav u Kazanu slavio 77-66, a splitski je 25-godišnji centar za 26 minuta na parketu slomio goste postigavši gotovo 40 posto koševa domaće momčadi. Šutirao je iz igre (sve za dva poena) gotovo savršenih 12-13 (92.3%), te slobodna bacanja 5-5!

Splitski je 25-godišnji centar za 26 minuta na parketu slomio goste postigavši gotovo 40 posto koševa domaće momčadi

Jedini je dvoznamenkasti u domaćoj momčadi osim njega bio Vladimir Veremejenko s 13 poena, dok je Marko Popović dodao devet poena (1-4 šut za dva, 2-6 za tri poena) i vrlo dobrih pet asistencija.

U zvijezdama prepunom gostujućem sastavu najbolji je bio Amerikanac Travis Hansen s 23 poena. Slovenac Boštjan Nachbar koji je u Dinamo došao uz NBA lige dodao je 12 poena i tri skoka. Ovo je UNIKS-ova sedma pobjeda u 11 utakmica ove sezone.

Maksimalnu, 11. pobjedu upisali su ruski i europski prvaci, košarkši moskovskog CSKA, na gostovanju kod Lokomotiva s Rostova na Donu. Slavili su igrači Ettorea Messine 75-63, a ponajbolji u njihovim redovima bio je hrvatski reprezentativac Zoran Planinić. Ubacio je 14 poena za 25.5 minuta (šut 3-4 za dva, 2-4 za tri poena) uz pet asistencija. Bolji od njega bio je samo kapetan momčadi, slovenski krilni centar Matjaž Smodiš (17 koševa).

U redovima domaćih hrvatski je razigravač Ivan Tomas igrao 30 minuta i ubacio devet poena uz tri asistencije, dok je Rawle Marshall, donedavno igrač Cibone, bio najbolji s 15 poena, tri asistencija i dva skoka.