breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Euroliga

Ukić zabio 14 poena, Tabakova Caja Laboral ostavila Cedevitu u igri

Roko Ukić odigrao je vrlo dobru utakmicu u dresu grčkog Panathinaikosa u sklopu 8. kola skupine A košarkaške Eurolige protiv slovenske Union Olimpije...

Grčki sastav slavio je rezultatom 80-72, a naš reprezentativac ugradio je 14 poena, četiri skoka, dvije asistencije i jednu izgubljenju loptu u pobjedu. Iz igre je gađao 4-5 za dvicu, 0-1 za tricu i 6-8 s crte slobodnog bacanja. Uz Ukića najefikasniji igrač Panathinaikosa bio je Marcus Banks s također 14 poena.

Iako je na poluvrijeme otišao s tek +2 (35-33), Panathinaikos je u trećoj dionici u potpunosti dominirao i napravio zalihu od 15-ak i više poena, nakon čega više nije bilo povratka za slovenski sastav.

U posljednjoj je dionici ljubljanska momčad došla na -4 (74-70), ali bolje od toga nije mogla. Spomenimo i da je najefikasniji u redovima gostujućeg sastava bio Jaka Blažić sa 17 poena, dok je Dino Murić pridodao 16.

U skupini B izraelski Maccabi potvrdio je prolazak u drugu fazu natjecanja domaćom pobjedom protiv francuskog Chalona 78-73.

Tri je četvrtine vodio Chalon, no tada je u posljednjoj u potpunosti posrnuo i dopustio Maccabiju da povede i do s osam koševa razlike. Domaće je do potvrde prolaza iz skupine predvodio Devin Smith s 19 poena, dok je 17 pridodao David Logan, a 10 Shawn James.

Kod gostiju je Brion Rush bio najefikasniji sa 17 poena i šest skokova.

U Cedevitinoj skupini C Caja Laboral ostavila je zagrebački sastav na životu pobjedom nad Armani Milanom 64-62. Vodio je talijanski sastav tijekom cijele utakmice i sa po 15-ak poena razlike, ali je momčad hrvatskog trenera Žana Tabaka odigrala sjajnu obranu u drugih 20 minuta primivši samo 20 poena, te zabivši pritom 36.

Posljednju dionicu Caja Laboral dobila je s 19-9, te ostavila sebe, ali i Cedevitu u igri za prolazak skupine s četvrtog mjesta.

U sljedećem kolu Caja Laboral gostuje kod Efesa, Armani dočekuje Žalgiris, a Cedevita aktualnog prvaka Europe Olympiakos. Ukoliko Caja i Cedevita pobjede, a Milano izgubi, tada će u posljednjem kolu u Španjolskoj Caja i Cedevita odlučivati o pitanju tko je posljednji putnik u drugi krug Eurolige. Pod predpostavkom, naravno, da će Armani Milano izgubiti kod Olympiakosa. (TS)