Razbili Talijane

Euroliga: Zoran Planinić prvo ime uvjerljive pobjede Himkija!

U prvoj utakmici 8. kola skupine A košarkaške Eurolige moskovski Himki je na svom parketu, uz sjajnu igru Zorana Planinića, slavio protiv talijanskog sastava Cantua 77-53...

Planinić je bio najbolji pojedinac susreta u kojem je Himki pobjedom praktički izborio plasman u drugu fazu natjecanja, dok je istovremeno Cantu praktički ostao bez šansi za to. Hrvatski reprezentativac je za 26 minuta na parketu upisao 14 poena (6-7 šut za dvicu, 0-2 za tricu, 2-2 s crte slobodnog bacanja), četiri skoka, šest asistencija, dvije ukradene i tri izgubljene lopte. Sve skupa donijelo mu je valorizaciju 27, najbolju od svih igrača na susretu.

Naš drugi košarkaš u momčadi Himkija, Krešimir Lončar, odigrao je nešto manje od 16 minuta, koje je iskoristio za četiri poena (2-4 za dvicu) i sedam skokova. Najbolji je uz Planinića u redovima Himkija bio Paul Davis s također 14 poena, te četiri skoka.

Kod gostiju je jedino Markoishvili bio kolko-tolko raspoložen za nadmetanje, te je za 31 minutu na parketu ubacio 16 poena, te upisao četiri skoka, tri ukradene lopte i dvije asistencije.

Pobjedom je Himki došao do omjera pobjeda i poraza 5-3, dok je Cantu pao u praktički nenadoknadivi zaostatak od 2-6. (TS)

Euroliga, 8. kolo:

Skupina A

Himki - Cantu 77-53

Panathinaikos - Union Olimpija (kasnije)

Redoslijed: 1. Real Madrid 5-2, 2. Himki 5-3 (+1), 3. Fenerbahce 4-3, 4. Panathinaikos 4-3, 5. Union Olimpija 2-5, 6. Cantu 2-6 (+1)