Oklahoma se vratila pobjedama

Phoenix bez Nasha i Hilla sredio Clipperse, završio rok za razmjene igrača

Posljednjeg dana roka za tradove košarkaša u NBA ligi odigrano je pet utakmica, a iznenadio je Phoenix koji je u Los Angelesu slavio protiv domaćih Clippersa 91-87...

Bez Stevea Nasha i Granta Hilla Sunsi su nadigrali Clipperse ponaprije zahvaljujući rekordnom 21 poenu ove sezone Shannona Rowna, a pripomogao je i Frye s 12 i 6 skokova. Kod domaćih je bolji od ostalih bio Griffin s 25 koševa i 8 uhvaćenih lopti.

Millsap se nakon promašenog polaganja za pobjedu u regularnom dijelu utakmice iskupio ključnim krađama i asistencijama u produžetku za pobjedu Utaha nad Minnesotom 111-105. Dva je puta u zadnjoj minuti produžetka Millsap krao lopte gostima, dok je Gordon Hayward sa 18 od svojih 26 poena u zadnjoj četvrtini i produžetku odradio posao do kraja. Timberwolvese je uobičajeno predvodio Kevin Love s 25 koševa i 16 skokova, Nikola Peković je dodao 20 poena, a valorizacijski je vrlo dobar bio i Ridnour s duoble-duoble učinkom od 18 poena i 13 dodavanja.

Oklahoma City je nakon domaćeg poraza od Houstona povratak na pobjedničke staze pronašla protiv Denvera u gostima. Durant je ubacio 24, a Westbrook koš manje za Thunder. Najefikasniji kod Nuggetsa, koji su zadnjeg dana poslali Nenea u Washington za JaValee McGeeja i Ronnyja Turiafa, bio je Miller sa 17 poena.

Dirk Nowitzki je bio prvo ime aktualnih prvaka koji su u Dallasu nadoknadili minus od 14 poena kako bi svladali najlošiju momčad lige Charlottu 101-96. Nijemac je u pobjedu ugradio 27 koševa, a za Bobcatse je Maggette ubacio 21.

I na kraju, Washington je na gostovanju kod Hornetsa na krilima Walla pobijedio New Orleans 99-89. Wall je utakmicu okončao s 26 koševa i 12 asista, dok je Kaman za domaćina ubilježio 20 i 7 skokova.

Prije susreta su iz Washingtona objavili kako su u razmjeni triju momčadi dali Nicka Younga u LA Clipperse, te JaValeea McGeeja i Ronnyja Turiafa u Denver, a zauzvrat su uzeli centra Nenea iz Nuggetsa. (TS)

8. Memphis 41 24 17
9. Minnesota 43 22 21