Niz kojem nema kraja

Ni Spahija nije pomogao: Cibonin 24. uzastopni poraz u Europi

Košarkaši Cibone porazom su otvorili novu sezonu Eurocupa. Bolji od njih u Zagrebu je bio Le Mans sa 78-76...

Bio je to Cibonin 24. uzastopni poraz u europskim natjecanjima. Iako je momčad Nevena Spahije praktički cijelu utakmicu bila u zaostatku, u završnici je izborila priliku za produžetak ili čak i pobjedu, koju nije uspjela iskoristiti. Francuska momčad je nakon prvog poluvremena vodila s 12 koševa razlike, a nakon 30 minuta igre je vodila sa 65-50. Cibona je dobro odigrala samo zadnju četvrtinu, koju je dobila s 26-13, ali to na kraju nije bilo dovoljno za prekid crnog niza u europskim ogledima.

Matthew Janning predvodio je Cibonu s 19 koševa, 5 skokova i 3 asistencije, D. J. Strawberry je dodao 15 poena, dok je Dario Šarić uz 11 koševa imao 8 skokova, 4 asistencije i 3 osvojene lopte. Kod gostiju je odskakao Dashaun Wood s 22 koša.

Za dva tjedna će Cibona gostovati kod Nymburga u 2. kolu. (TS)