Lakersi zaustavili Artesta i razvalili Houston 40 razlike

Nakon poraza od prije dva dana Lakersi su ipak uspjeli zaustaviti Houston i visokom pobjedom od 118:78 napravili važan korak k finalu doigravanja Zapada. U Bostonu su Celticsi pobjedom od 92:88 nad Orlando Magicom također povećali prednost na 3:2.

Potreseni porazom od Houstona prije dva dana Lakersi su odlučno krenuli prema pobjedi nakon što su izbrisali gubitak u prvoj četvrtini u Staples Centru.

Kobe Bryant je zabio 26 pogodaka,  Španjolac Pau Gasol je pridonio pobjedi sa 16 i 13 skokova, a Andrew Bynum dodao 14.

Branič Aaron Brooks bio je najbolji strijelac za Rocketse s 14 pogodaka, dok je super obrana Lakersa zaustavila opasnog Rona Artesta na samo devet koševa.

Rocketsi su dobro počeli utakmicu i ostvarili vodstvo od 13:6, a onda je inspirirani Bryant vratio Lakerse u igru i prva četvrtina je završila rezultatom 35:24 za Los Angeles.

U Bostonu su Celticsi pobjedom od 92:88 nad Orlando Magicom povećali prednost u doigravanju na 3:2. Glen Davis je predvodio Boston s 22 pogotka, a Paul Pierce mu se priključio s 19 pogodaka, devet skokova i osam asistencija.

Orlando je imao kontrolu u prvom dijelu utakmice, vodio je 22:16 u prvoj četvrtini i 45:37 u poluvremenu, povećao je vodstvo na čak 11 koševa da bi u zadnjoj četvrtini imao prednost 67:59.

No Stephon Marbury, koji je u cijeloj utakmici zabio 14 pogodaka, samo je u zadnjoj četvrtini ubacio 12 koševa i tako zajedno s Ray Allenom doveo Boston do vodstva 86:85 minutu i 20 sekundi prije kraja.

Dwight Howard je za Orlando zabilježio devet skokova, ali je u napadu bio slab sa samo 12 pogodaka dok su Rashard Lewis i Hedo Turkoglu ubacili 19 i 18 koševa.