Večer novih rekorda

Sjajna utakmica u Orlandu. Košarkaši Magica su pobjedom nad Lakersima 108-104 u finalu NBA lige spriječili momčad iz Los Angelesa do velike 3:0 prednosti.

Do danas, Orlando je u povijesti odigrao šest finalnih utakmica i svih šest je izgubio. Dvije ove godine od Lakersa, te četiri u nizu od Houstona 1995. godine.

No, ovaj put je Orlando u prvom poluvremenu gađao rekordnih 75 posto iz igre, a kasnije u cijeloj utakmici, također rekordnih 63 posto. No, unatoč tome, Orlando je strahovao do posljednje sekunde za pobjedu. Ključne trenutke donijeli su Rashard Lewis, koji je minutu prije kraja pogodio otvoreni šut za 104-101, a pola minute nakon toga su Bryant i Gasol, u zajedničkom naguravanju, izgubili loptu, čime se raspršila šansa Lakersa da slave i treći put u ovogodišnjoj finalnoj seriji.

Nakon dvije prosječne utakmice napokon je dobro igrao Dwight Howard u dresu Orlanda, koji je utakmicu završio s 21 poenom i 14 skokova uz šut 5-6 za dva i 11-14 s linije slobodnih bacanja.

Standardno odličan je bio Turčin Hedo Turkoglu s 18 poena, šest skokova i sedam asistencija, dok je Lewis dodao 21 poen uz po pet skokova i asistencija.

Jako važnu rolu je opet na sebe preuzeo Mickael Pietrus s klupe postigavši 18 poena uz šut 7-11.

Kobe Bryant je, dakako, predvodio Lakerse s 31 poenom i osam asistencija, dok je Pau Gasol dodao 23.

koliko god ih ova pobjeda ponijela, Orlando još uvijek mora imati na umu jednu negativnu vijest. Samo su tri momčadi u povijesti NBA finala okrenula 0-2 u ukupnu pobjedu. Uspjeli su to igrači Bostona protiv LA Lakersa 1969., pa Portland protiv Philadelphije 1977. i naposljetku Miami protiv Dallasa 2006.