Vlado Ilievski je zablistao protiv Nizozemske postigavši 15 koševa uz 7 asistencija, iako je večer prije zbog viroze završio na infuziji. Bivši igrač Cibone i Cedevite odlično poznaje hrvatsku reprezentaciju protiv koje će Makedonija u utorak, nakon prijeko potrebnog dana odmora, tražiti priliku za iznenađenje.
VIDEO Srbija košem u zadnjoj sekundi pobijedila domaćina Njemačku
"Hrvatska vjerojatno ima najbolju momčad u našoj skupini, igraju kod kuće i imaju glasnu podršku. Imaju 12 odličnih igrača koji su svi igrali ili igraju na euroligaškoj razini. Imaju izbornika koji je dugo godina trener na euroligaškoj razini. Kvaliteta je na njihovoj strani, ali mi ćemo ih pokušati iznenaditi. Mala Makedonija ima ogromno srce i moramo ga ostaviti na terenu", rekao je Ilievski koji očekuje da će ionako glasna podrška koju su imali u prve dvije utakmice u utorak biti još snažnija.
"Očekujem da će sada, nakon što smo pobijedili, protiv Hrvatske biti još više naših navijača. Svugdje je tako, kad se pobijedi. Mogu samo reći da se odlično osjećamo u Areni."
'Hrvatska će se dizati iz utakmice u utakmicu'
Ilievski Hrvatsku vidi kao favorita za medalju: "Protiv Slovenije su još bili u grču, što je razumljivo pred svim tim legendama i svojim navijačima kad se očekuje pobjeda. Dizat će se iz utakmice u utakmicu, a najvažnije im je da budu najbolji u Francuskoj. Čini mi se da je možda došao taj trenutak, da generacija koja godinama raste jedan uz drugoga, uhvati to postolje. Mi ćemo u utorak pokušati držati korak s njima."
S obzirom na utakmice koje ih očekuju nakon Hrvatske, protiv Gruzije i Slovenije, postavlja se pitanje kalkulacije s minutažom najvažnijih igrača u doboju s Hrvatima.
"Moje je mišljenje da moramo rotirati igrače, ali da u svaku utakmicu moramo ući s maksimalnim angažmanom. Daj Bože da nam se ukaže prilika za iznenađenje pa da u posljednju četvrtinu s Hrvatskom uđemo s igračima koji će taj dan biti najbolje raspoloženi. No, istina je da svoju priliku za prolaz moramo tražiti protiv Gruzije i Slovenije", zaključio je Ilievski.