Isključen domaći trener

Hrvatski košarkaški klasik: Zadar u Zagrebu deklasirao Cibonu

Derbi hrvatske košarke igrao se u Draženovu domu, a gosti su demonstrirali nadmoć.

U najzanimljivijoj utakmici 19. kola A1 Lige košarkaši Zadra pobijedili su u Zagrebu Cibonu s 98:80 i na vrhu se izjednačili s Cedevitom s učinkom od 18 pobjeda i jednog poraza.

Iako bez svog ponajboljeg igrača Prestona Knowlesa koji je suspendiran zbog tučnjave na Gripama, Zadrani su u potpunosti dominirali i na koncu slavili s 18 poena razlike.

Cibona je nervozno otvorila utakmicu, a njen trener (i nekadašnji strateg Zadra) Ante Nazor isključen je nakon što je u prvom poluvremenu dobio dvije tehničke.

Nakon dvije četvrtine Zadar je vodio 43:34 da bi u trećoj četvrtini prednost podebljao i u posljednju dionicu susreta ušao sa 77:60.

Steven Gray s 27 i Kristijan Krajina sa 17 koševa predvodili su Zadrane dok su u redovima Cibone najbolji bili veterani Marin Rozić s 19 i Marko Tomas s 15 koševa.