Najgori start ikad

Hrvatska srušila negativne rekorde: Repeša i igrači, sramite se!

Mučno je bilo gledati posljednju četvrtinu Hrvatske i Španjolske na Europskom prvenstvu u Celju...

SPECIJALNA TEMA - SVE O EUROBASKETU 2013

Igrala se deveta minuta četvrte četvrtine kada je Luka Žorić zakucao za prvi koš Hrvatske iz igre. Prije toga smo jedini poen zabili nakon pogođenog slobodnog bacanja Bogdanovića. A Španjolska je u tim trenucima na parketu imala treću momčad. Posljednju dionicu Španjolci su dobili s nevjerojatnih 19-3!

>> Španjolci zaprepašteni: 'Da je Dražen živ i on bi zviždao s hrvatskim navijačima'

Sve to dovelo je do niza negativnih rekorda u povijesti hrvatske košarke, a s potpisom Jasmina Repeše i njegovih izabranika. I teško da će ih netko tako brzo srušiti. Navijači su izviždali reprezentaciju, izbornik se ispričao, a igrači su pokunjenih glava napustili dvoranu. To je bio sažetak prve utakmice Hrvatske na Eurobasketu. Tužno.

Negativni rekordi Hrvatske protiv Španjolske:

- najmanje koševa u povijesti reprezentacije (40 poena)

- najmanje koševa ikad jedne reprezentacije na Europskim prvenstvima od uvođenja trice 1984. godine (40 poena)

- najviši poraz Hrvatske u povijesti Europskih prvenstava (40:68)

- izjednačavanje rekorda reprezentacije po najmanjem broju koševa u jednoj četvrtini (četvrtoj sa tri poena).