Bez ikakvih problema

Argentina pregazila Senegal i osigurala osminu finala SP-a!

Košarkaši Argentine osigurali su plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva 81-46 (20-15, 21-9, 12-14, 28-8) pobjedom protiv Senegala u susretu 4. kola skupine B u Sevilli...

Argentinci kolo prije kraja natjecanja u skupini imaju omjer pobjeda i poraza 3-1, dok su Senegalci pali na omjer 2-2.

Iako su prije dva dana šokirali Hrvatsku, Senegalci nisu bili niti blizu trećoj pobjedi zaredom u Sevilli, Argentinci su brzo postavili stvari na svoje mjesto, te do poluvremena izgradili prednost od 41-24. U posljednjih je 10 minuta prednost Argentine nezaustavljivo rasla do konačnih 35 razlike.

Luis Scola je sa 22 koša i 14 skokova bio najbolji kod Argentine, dok je Gorgui Dieng sa 11 ubačaja jedini imao dvocifreni učinak u sastavu Senegala.

Argentina se tako pridružila Grčkoj kao druga reprezentacija iz skupine B koja je osigurala plasman u osminu finala, Grčka je to ostvarila još u ponedjeljak, a priključiti im se može i Hrvatska ukoliko u posljednjem susretu 4. kola svlada Grčku. No, u slučaju poraza od Grčke, Hrvatska će u posljednjem kolu u četvrtak protiv Portorika igrati susret u kojemu će te dvije reprezentacije izravno odlučivati o putniku u osminu finala.

Portoriko je ranije danas pobijedio Filipine sa 77-73, te zakomplicirao situaciju hrvatskim košarkašima.

Filipini su porazom od Portorika izgubili sve izglede za prolaz u osminu finala, a Portorikanci se nadaju da bi za utakmicu protiv Hrvatske mogli na raspolaganju imati Carlosa Arroya i Angela Vassalla koji su propustili dvoboj s Filipinima, a na popisu ozlijeđenih pridružio im se i iskusni centar Daniel Santiago. (Hina)