šteta...

Zadrani propustili napraviti veliki preokret u Laktašima

Zadrani su u dramatičnoj završnici izgubili 14. utakmicu ove sezone u ABA ligi...

U susretu 25. kola regionalne ABA lige košarkaši Zadra su poraženi na gostovanju u Laktašima od Igokee 73-77 upisavši 14. poraz sezone.

Domaćin je dobio prvu četvrtinu 27-19 i do kraja susreta nije ispuštao prednost. Na poluvremenu je bilo plus 19 za Igokeu, a tijekom treće četvrtine i +21 (62-41). U posljednjoj četvrtini Zadar se spustio na svega tri koša zaostatka (73-76), imao i napad za izjednačenje, ali je Delaš promašio tricu.

Igokeu su do desete pobjede predvodili Vuk Radivojević sa 28 koševa i sedam skokova, te Danilo Šibalić sa18 koševa, dok su kod Zadra najefikasniji bili Boris Barać sa 18 koševa, te Ante Delaš i Lovre Bašić sa po devet koševa.

Preostala dva hrvatska predstavnika Cibona i Cedevita igrat će u ponedjeljak. Cibona u KC Dražen Petrović dočekuje Crvenu zvezdu, dok Cedevita gostuje u Beogradu kod Partizana.

Na ljestvici vodi Budućnost (22-2) ispred Cedevite (18-6) i Crvene zvezde (18-6).