Kakav kraj!

GOL za veliki bod: Dinamo zabio iz 11-erca u posljednjoj minuti sezone Lige prvaka!

Dinamo je u 98. minuti prošao Ludogorec, a onda u 94. minuti došao i do prvog gola i prvog boda u ovoj sezoni Lige prvaka.

Nevjerojatnu završnicu imala je bizarna utakmica 6. kola A skupine Lige prvaka. Kijevski Dinamo vodio je do 94. minute, a onda je vratar gostiju  Koval srušio Ivana Krstanovića koji je sam realizirao najstrožu kaznu.

Tako je Dinamo posve zasluženo stigao do prvog boda u dvije sezone Lige prvaka. Niz od 11 poraza zaredom 'modri' su prekinuli u doslovno posljednjoj minuti euro sezone. Bio je to prvi gol ove sezone, ali vrijedan velikog boda koji je spriječio izjednačenje negativnog rekorda Anderlechta.

Slavio se taj pogodak na terenu kao da je Dinamo osvojio naslov Lige prvaka, ali možemo razumijeti frustraciju igrača nakon silnih neuspjeha.

Utakmica na Maksimiru igrana je u nevjerojatnim uvjetima. Sudac je u 10. minuti čak prekinuo utakmicu na desetak minuta kako bi se očistile barem linije igrališta. Obilni snijeg sve je iznenadio, pa je prvo poluvrijeme bilo vrlo mučno za igrače jedne i druge momčadi.

Dinamo je prema prikazanoj igri i prilikama zaslužio barem taj jedan bod kojeg je na kraju i osvojio. Čop je u 16. minuti pogodio prečku, u nastavku je dobru priliku imao i Beqiraj. Zagrebački Dinamo je imao 57 posto posjeda lopte, dominirao je u pokušajima 16-5, odnosno u udarcima u okvir gola 9-3

Ognjen Vukojević je odigrao cijelu utakmicu za Kijevljane, dok Niko Kranjčar zbog ozljede nije konkurirao za sastav.

PSG i Porto igrali su na Parku Prinčeva ogleda za prvo mjesto u skupini. Portu je za to bio dovoljan i jedan bod, ali prvi je ipak PSG koji je slavio 2-1.

Domaćini su poveli u 29. minuti. Maxwell je uputio centaršut iz slobodnog udarca, a Thiago Silva je odličnim udarcem glavom poentirao. No, radost i vodstvo domaćina je trajalo samo četiri minute, jer je u 33. minuti nakon ubačaja Danila s desne strane Jackson Martinez iz blizine zabio glavom i postigao svoj treći gol ove sezone u Ligi prvaka.

Pobjedu je Parižanima donio Lavezzi u 61. minuti. Nakon jedne dugačke akcije domaćina je Argentinac tukao iskosa s desne strane. Krivicu za ovaj gol snosi Portov vratar Helton kojem je lopta prošla kroz ruke.

Liga prvaka, 6. kolo skupine A:

Dinamo Zagreb - Dinamo Kijev 1-1 (Krstanović 90+5 / Jarmolenko 45+1)

PSG - Porto 2-1 (thiago Silva 29, Lavezzi 61 / Jackson Martinez 33)

Tijek utakmice...

94' - Penal za Dinamo. Srušen je Krstanović! GOOOOOOOOL! Krstanović je spriječio noću moru u 94. minuti, posljednjoj minuti cijele sezone Lige prvaka.

91' - Krstanović je opalio alio ravno u vratara.

85' - Nakon kornera Vrsaljko i Šimunić promašuju loptu u izglednoj prilici.

80' - Pivarić je imao povijesnu priliku za gol, ali nije uspio. Pucao je u blok, a u nastavku akcije od puno gužve nije ispalo ništa.

64' - I kakav promašaj Beqieaja!!! Neometan je išao jedan na jedan s vraterem i promašio cijeli gol.

62' - Šimunić je majstorijom odnio lotu ispred dvojice igrača gostiju koji su jurnuli prema golu.

59' - Dinamo ima više od igre, ali ne uspijeva doći do prave šanse. Jurčić sve više skače uz aut liniju.

52' - Ideye u zaleđu, ali Kelava bi to obranio da sudac nije dignuo zastavicu.

45' - GOOOOL! Dinamo KIjev vodi 1:0! Jarmolenko zabio majstorskim lobom Kelavi! Nakon nekoliko šansi 'modrih' na kraju prvog dijela poveli su gosti. Nevjerojatno...

39' - Brozović je pucao po golu, ali ravno u Kovala.

35' - Evo i navijanja na Maksimiru. Procjene su da je na Maksimiru oko dvije tisuće ljudi. Zasad je oboren rekord najmanje pojste u povijesti Lige prvaka. Barem snijeg više ne pada tako jako...

>32' - Kelava spasio Dinamo bacivši se na loptu u blatu ispred gola.

28' - Jarmolenko je išao jedan na jedan s Kelavom, ali se srećom spetljao. Velika šansa je to bila za goste.

27' - Luka Modrić briljira u dresu Reala. Pokrenuo je akciju kod prvog gola i namjestio drugi!

17'  - Opet velika prilika za Dinamo. Kovalu je ispala lopta, a Čop je umjesto da zabije opet promašio tj. nije se snašao na snijegu. Onda je naletio Sammir i opalio preko gola.

16' - Greda Čopa!!! Pa neće i nieće lopta u gol protivnika Dinama.

15' - Ovdje će biti svega. Potpuni kaos na terenu. Povest će onaj tko prvi iskoristi pogrešku protivnika na ovakvom terenu.

12' - Žuti karton za Vidu. Haruna zamalo pucao pored gola Kelave.

11' - Nastavljena je utakmica na Maksimiru.

10' - Sudac je prekuio susret na 10 minuta kako bi se iscrtale linije igrališta.

7' - Danas ćemo gledati sve osim lijepog  nogometa. Vidjet ćemo tko će bolje iskoristiti zimske uvjete.

4' - Kijevljani su došli do daha tek nakon uvodnih nekoliko minuta.

2' - Sudac je naredio da se zamijeni lopta. Stigla je ona narančaste boje.

1' - 1997. godine na utakmici Košice - Feyenoord okupilo se 2662 gledatelja. Hoće li Maksimir srušiti najmanju posjetu u Ligi prvaka? Snijeg pada na Maksimiru, jedva se vide linije igrališta.

Sastavi:

Dinamo Zagreb: Kelava, Vrsaljko, Šimunić, Vida, Ibanez, Ademi, Brozović, Kovačić, Sammir, Čop, Beqiraj

Dinamo Kijev:

Dynamo Kyiv: Koval, Betão, Mikhalik, Taiwo, Miguel Veloso, Vukojević, Yarmolenko, Garmash, Haruna, Dudu, Ideye