Dinamo pao u Splitu

Derbi u znaku Ante: Puljić darovao Rebića i presudio Čačiću!?

Dinamo je u 15. kolu HNL-a u Parku mladeži doživio drugi prvenstveni poraz. Derbi kola zasluženo je pripao Splitu, čiji je junak bio Ante Rebić, pogotkom iz 25. minute...

Zahvalit će se Splićani svakako još jednom Anti – Puljiću, koji je katastrofalnom reakcijom poklonio loptu imenjaku Rebiću i omogućio mu da se sjuri prema Kelavi, kojeg je potom zaobišao i zabio gol vrijedan tri boda protiv prvaka. Crveni bi komotno mogli reći 'hvala' i Čačiću, koji je baš nedavno otpisao portugalskog rutinera Tonela, kako bi otvorio prostor za – Puljića.

Čačić se Puljića 'odrekao' već u poluvremenu (ušao je Rukavina kako bi se lovio rezultat), a bit će zanimljivo vidjeti hoće li se možda Zdravko Mamić odreći Čačića po završetku splitske utakmice?

Modri su stigli bez ozlijeđenog Sammira i bili opet blijedi, praktički bez smislene akcije i prave šanse. Nije im pomogao ni Alen Halilović, koji je ušao u 72. minuti, a u finišu iz slobodnog udarca tukao preko vrata. Interesantan detalj svakako je i sedam žutih kartona koje je Danijel Trampus podijelio igračima Splita. Osječki arbitar susret je produžio čak pet minuta, pa potom zbog isključenja domaćeg trenera Zorana Vulića dopustio da se igra još dodatnih 60 sekundi. Inače, Vuliću je ovo bila šesta pobjeda nad Dinamom u karijeri...

U tekstualnom prijenosu pročitajte kako se odvijao tijek utakmice.

17.11. Hajduk Lokomotiva

Tijek utakmice: Split - Dinamo 1:0 (Rebić 25')

90+6' Utakmica je završena. Split je pobijedio Dinamo 1:0.

90+5' Dinamo traži pogodak, na skok je kod slobodnog udarca stigao i Kelava, ali otklonili su Splićani opasnost nakon manje gužve u svom 16-ercu.

90' Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade. Trampus je u međuvremenu s klupe udaljio i domaćeg trenera Zorana Vulića.

87' Halilović je iz slobodnog udarca s 18 metara prebacio živi zid, ali i vrata Andrije Vukovića.

77' Vojnović je već sedmi 'požutjeli' kod Splita.

72' Posljednja izmjena Čačića, ušao je Alen Halilović umjesto Beqiraja. Zanimljivo, Glumac je žutim kartonom postao već šesti igrač u bilježnici osječkog suca Trampusa.

69' Čop je zdesna vratio prema sredini, na vrh kaznenog prostora, odakle je lijepo ciljao Kovačić, no završilo je u domaćem bloku.

66' Opet je slabo reagirala obrana Dinama. Rebić je izbio sam pred Kelavu, no gostujući vratar brani čistu šansu.

57' Fenomenalno je Kovačić pripremio šansu Beqiraju koji puca neprecizno.

46' Počeo je nastavak susreta. Odmah je probao Kovačić iz daljine, bezopasno za Vukovića. Čačić je uveo Rukavinu i Ademija umjesto Puljića i Calella.

45' Završeno je prvo poluvrijeme.

40' Čop je ubacio zdesna, ali Vrsaljko se nije snašao u ulozi centarfora. Zakasnio je na loptu i propala je velika prilika za Dinamo.

38' Pehar je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, zamalo je ta lopta završila u rašljama nesigurnog Kelave.

28' Tribinama Parka mladeži ori pjesma BBB-a upućena igračima: 'Vi niste Dinamo'.

25' GOOOL!!! Puljić je katastrofalno reagirao i poklonio loptu Rebiću koji se sjurio prema Kelavi, zaobišao ga i poentirao za 1:0.

20' Igra se dosta otvoreno s obje strane, no zasad i dalje bez pogodaka.

6' Beqiraj je tukao ljevicom s oko 18 metara, lopta pogađa vratnicu.

1' Utakmica je počela.

0' Objavljeni su službeni sastavi.

Split: Vuković - Marčić, Križanac, Glumac, Hrgović - Radotić, Pehar, Bagarić, Rebić - Vojnović, Belle.

Dinamo: Kelava - Vida, Puljić, Šimunić - Vrsaljko, Calello, Kovačić, Brozović, Pivarić - Čop, Beqiraj.

Sudac: Danijel Trampus (Osijek).

0' Modri će u Splitu biti bez Sammira koji ima problema s tetivama.