Preko 20 tisuća navijača

Hajduk i Rijeka bez pobjednika, sjajna atmosfera na Jadranskom derbiju

Hajduk je u grotlu Poljuda vodio do deset minuta prije kraja kada je favorizirana Rijeka uspjela doći do boda.

U 116. Jadranskom derbiju Hajduk i Rijeka odigrali su 1:1 pred više od 20 tisuća navijača na Poljudu. Navijači Hajduka i Rijeke stvorili su fantastičan dekor, a njihovi ljubimci podijelili su bodove.

Hajduk je vodio pogotkom Antona Maglice iz 28. minute sve do 79. minute kada je izjednačio glavom Zoran Kvržić.

Na kraju je podjela bodova i realan rezultat prave derbi utakmice u 2. kolu MaxTV Prve lige. Rijeka je slovila kao blagi favorit s obzirom na financijsku moć te odlične partije protiv Istre 1961 u 1. kolu te euro nastupa. Hajduk se pak uzdao u mladost i jaku navijačku podršku.

Rijeka na Poljudu nije poražena dvije godine i može biti zadovoljna bodom u svom prvom ovosezonskom gostovanju.

Hajduk letio na krilima Torcide, a onda ga stigle ozljede

Domaćin je furiozno ušao u utakmicu na krilima gromoglasne Torcide. Mogli su voditi Bijeli i 2:0, ali je Vargić Sušiću obranio stopostotnu šansu odmah nakon gola Maglice. Tada je Hajduk bio u euforiji, Rijeka u nokautu.

Nakon toga je Leon Benko promašio s pet metara glavom, a onda su se dogodili možda i ključni trenuci utakmice. Prvo je Škarabot pokosio Kouassija koji je morao ostati u svlačionici zbog ozljede. A onda je u jednom startu Maleš slučajno zakačio po već ozljeđenoj ruci Anđelkovića.

Dva možda i najbolja nogometaša Hajduka zbog ozljeda su morala napustiti utakmicu, a umjesto njih ušli su mladi Bradarić i Tomičić.

Do kraja susreta i jedni i drugi su promašivali, čak i u samom finišu kada je Hajduk mogao doći do pobjede. Prvih 45 minuta bilo je vrlo dobro, dok je u nastavku bilo puno više nervoze, prekršaja i prekida igre.

28.7. Rijeka Dinamo Zagreb

19.00 Hajduk - Rijeka 1:1 (Maglica 28 / Kvržić 79)

90+1 - Nova prilika za Hajduk. Promašaj Mujana koji je ušao umjesto Sušića...

90' - Velika prilika za Rijeku! Čulina je pucao zamalo pokraj gola, a prvi udarac zaustavio je Milovi bacivši se na pod.

88' - Prilika za novo vodstvo Hajduka. Mujan je prošao tri igrača, ali udarci glavom Tomičića i Maglice nisu naše cilj ni s pet metara od gola.

87' - Nakon gola Rijeke i Armada se napokon čuje u grotlu Poljuda.

86' - Bradarić je nagazio Brezovca u padu.

79' - GOOOOOOL! 1:1 na Poljudu! Zoran Kvržić zabio je glavom za izjednačenje, a tek je ušao. Armada luduje na zapadu. Hajduk je bio s desetoricom u tom trenutku jer i maglica ozlijeđen.

77' - Maglica je upropastio sjajnu kontru Hajduka. Bila su četvorica na trojicu, ali Maglica se spetljao i pao u 16-ercu.

70' - Benko radi prekršaj nad Kalinićem koji je do lopte stigao zamalo prije Rijekinog napadača.

67' - U nastavku utakmice puno više prekršaja. Gledali smo ljepši nogomet u prvih 45 minuta. Nervoza, prekršaji i pjesma Torcide, to je ono što se trenutno događa na derbiju.

65' - Uh, škarice Kiša malo iznad grede Vargića. Odlična prilika za Hajduk...

61' - Zlomislić je zamijenio nervoznog Maleša, a Čulina Mujanovića. Matjaž Kek unosi svježe snage za mogući preokret Rijeke na Poljud.

60' - Bakljada Torcide na Sjeveru. Dim na Poljudu...

58' - Rijeka polako preuzima inicijativu, a Hajduk prijeti iz kontri.

55' - Vidjet ćemo kako će Hajduk odigrati drugi dio bez dvojice ponajboljih - Kouassija i Anđelkovića.

54' - Brezovec je pucao preko vratiju iz slobodnog udarca.

49' - Mate Maleš je startao na Anđelkovića kojem je stradala već ozljeđena ruka. Morao je van i drugi igrač Hajduka zbog ozljede. Ušao je Bradarić...

46' - Ponajbolji u ekipi Hajduka, Kouassi morao je izaći zbog ozljede nakon što ga je pokosio Škarabot na kraju prvog dijela. Ušao je Tomičić...

Nakon prvih 45 minuta Hajduk vodi 1:0 u Jadranskom derbiju. Hajduk zasluženo vodi iako je i Rijeka imala sjajne prilike za poravnjanje rezultata. Bilo je to sjajnih i sadržajnih 45 minuta u atmosferi dostojnoj i većih derbija.

45 +2' - Sušić je uprskao još jednu kontru. Ostalo je 1:0.

45' - Škarabot je pokosio Kouassija i zaradio žuti karton. Hajdukov nogometaš je iznešen s terena.

44' - Kakva prilika za Rijeku! Benko je promašio glavom s pet metara. Bila je to najveća šansa Rijeke dosad.

41' - Upropastili su domaćini sjajnu kontru 4 na 3. Na kraju ej lopta došla do Jozinovića koji je pucao slabijom, desnom nogom jako loše.

40' - Nova velika opasnost za Hajduk. Kalinić je glavom izvan kaznenog prostora izbio ispred Benka.

35' - Sada je Rijeka mogla izjednačiti. Alispahić je lomio obranu Bijelih i pucao za malo pored gola. Kalinić je već bio svladan.

32' - Nova velika prilika za domaće. Jozinoviću je sjajno obranio Vargić, najbolji igrač Rijeke.

31' - Kakva prilika za Hajduk! Vargić je obranio zicer Sušiću!

28' - GOOOOOOOOL! Anton Maglica 1:0 za Hajduk! Kouassi je brzinom došao do jedne lopte, ubacio povratnu, a Maglica zabio za 1:0.

27' - Rijeka igra u trećoj garnituri dresova, jedinoj bez križa. Radi se o bordo dresovima na kojima je orao iz grba Grada Rijeke.

23' - Zbilja nevjerojatno djeluje gigantska pozornica za koncert Rogera Watersa 'The Wall' ovog utorka na Poljudu. Zbog nje je Armada s jugozapada prebačena na zapadnu tribinu.

22' - Kalinić je ovaj put bio brži od MUjanovića i malo ispred njega došao do lopte.

20' - Sušić je pucao s 20-ak metara, ali neprecizno iznad vratiju Vargića.

18' - Hajduk radi žestoki presing, no kada ga Rijeka probije zna biti opasno pred vratima domaćina. Mujanović puca pored gola.

17' - Nova kontra Rijeke. Kalinić je otišao daleko sa svojih vrata, ali Benko nije uspio doći do lopte nakon ubačaja Mujanovića koji je pobjegao vrataru Hajduka. Gol je bio prazan.

16' - Dino Mikanović je ubacio, ali riječka obrana izbacuje.

10' - Rijeka je povukla opasnu kontru. Benko je došao blizu gola, ali Kalinić je uspio neutralizirati akciju gostiju.

7' - Alispahić je potegnuo po golu, ali Kalinić je na mjestu. Rijeka pomalo dolazi do daha nakon uragana Bijelih.

6' - Hajduk napada, ali zasad je najbolja na Poljudu Torcida. Prvo izdanje navijača Hajduka u novoj sezoni na svom stadionu zasad je sjajno.

3' - Čudesna je atmosfera još jednom na Poljudu. Torcida grmi sa Sjevera što gura mlade Hajdukovce u napad. Kiš je pucao glavom, ali slabo i daleko pored gola.

1' - Počeo je 116. Jadranski derbi pred oko 22 tisuće navijača. Armada je stigla u brojci od oko 300-400 ljudi koji su smješteni na zapadnoj tribini zbog pozornice na jugu.