'Zaštekala' realizacija!

Splitski derbi bez golova: Hajduk napadao, Split se uspješno branio!

U derbiju 21. kola Prve HNL Hajduk i Split na Poljudu su odigrali utakmicu bez golova...

Hajduk je krenuo prilično ofenzivno, a Split se uglavnom orijentirao na branjenje vlastitih vrata. Ante Vukušić u dva je navrata u prvom dijelu imao priliku zatresti mrežu „crvenih“, no u oba slučaja nije baš najbolje reagirao.

Bile su to šanse u 18. i 31. minuti. Posebice je bila izgledna ova potonja. Anas Sharbini izbacio je Vukušića pred vrata Splita, doduše malo iskosa s lijeve strane, a napadač Hajduka pucao jako, ali i netočno, odnosno nebu pod oblake.

U drugom dijelu nastavila se slična priča. Hajduk je jalovo napadao, Split se uspješno branio i čekao svoju šansu iz kontre. I dočekao je priliku. Rebić je u 76. minuti primio loptu na prsa nekoliko metara od vrata Hajduka, no previše je oklijevao, pa mu je Blažević ušao u šut. U kontri je Hajduk stvorio najbolju šansu u drugom dijelu.

Opet je u prilici bio Vukušić koji je iskosa s lijeva strane oštro pucao, no Zagorac je odbio loptu u korner. Do kraja utakmice Hajduk je pritiskao, ali bile su to uglavnom neizrađene akcije, lopta se nasumično ubacivala u šesnaesterac Splita. Iz takve igre bile su dvije-tri obećavajuće situacije za Hajduk, no gol ipak nismo vidjeli.

Tijek utakmice:

90' Kraj je utakmice. Hajduk - Split 0:0.

90' Gabrić je u posljednjoj minuti zamalo zabio, no bio je zamalo prekratak.

77' Več u sljedećem napadu Vukušić je ponovno u dobroj šansi, no njegov solidan udarac iskosa s desne strane dobro brani Zagorac.

76' Nakon desetak minuta igre bez igre, Rebić je iznenada došao u stopostotnu šansu. Primio je loptu na prsa nekoliko metara od gola Hajduka, no oklijevao je pa mu je Blažević ušao u udarac i obranio svoj gol.

47' Prekinuta je utakmica bez "dimne zavjese" koju je stvorila Torcida bacenjem pirotehničkih sredstava u teren.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Prvo poluvrijeme je završeno. Hajduk - Split 0:0.

43' Žuti karton za Vukušića. Neoprezno je Vukušić uklizao vrataru Splita kad je ovaj već izbio loptu.

40' Sjajan prodor Lime po lijevoj strani. Okrenuo je dva igrača Splita u maniri najvećih majstora, ali na kraju je obrana Splita ipak blokirala njegov ubačaj.

37' Dobar udarac Filipa Ozobića s nekih 25 metara udaljenosti fijuknuo je preko Splitovih vrata.

31' Još jedna odlična šansa za Hajduk. Anas Sharbini proigrao je Vukušića, ali napadač Hajduka s nekih desetak metara, malo iskosa s lijeve strane, puca visoko preko gola Splita. Vukušić je mogao reagirati puno bolje.

18' Prva velika šansa za Hajduk. Nakon akcije Gabrića, Ozobića i Vukušića, ovaj posljednji pucao je prizemno u lijevi donji kut Splita s nekih 15 metara, ali Zagorac krajnjim naporom odbija i potom hvata loptu.

13' Hajduk je bolje otvorio utakmicu, Split se povukao i prijeti preko kontri.

1' Utakmica je počela. Na Poljudu se skupilo desetak tisuća gledatelja.

Sastavi:

HAJDUK: Blažević, James, Andrić, Neretljak, Lima, Andrijašević, Caktaš, Ozobić, Gabrić, Anas, Vukušić.

Klupa: Stipica, Milović, Ljubičić, Lendrić, Kukoč, Obšivač, Vuković.

SPLIT: Zagorac, Marčić, Križanac, Vidić, Rašić, Čulić, Golubar, Pehar, Baraban, Rebić, Čop.

Klupa: Sunara, Vitaić, Vučemilović-Grgić, Jelić, Obilinović, Tešija, Hrgović.