Sammir ušao u finišu

Dva Eurogola Dinama: Lekina 'bomba' i Bećin prodor u stilu Messija!

U 21. kolu Prve HNL Dinamo je u Kranjčevićevoj rutinski pobijedio Lučko sa 4:0...

Strijelci su bili Jerko Leko (35, 58 – 11m), Fatos Beqiraj (42) i Ivan Krastanović (85 – 11m).

Nakon početnog otvaranja u kojem je Lučko imalo jednu opasnu situaciju pred golom Ivana Kelave, Dinamo je ubrzo preuzeo sve konce igre u svoje ruke. Međutim, nekih izrazitih šansi nije bilo sve do Eurogola Jerka Leke u 35. minuti. Odapeo je Leko iz prve s nekih 26-27 metara, a lopta je odsjela u lijevom gornjem kutu nemoćnog vratara Lučkog Kovačića. Bio je to gol koji se rijetko viđa na terenima Prve HNL.

Drugi najsvjetliji trenutak utakmice dogodio se u 42. minuti. Fatos Beqiraj u silovitom solu prodoru otresao je stopera Lučkog Grafa o zemlju, a potom je u maniri Lionela Messija smireno fintirao Kovačića u desnu stranu, a otišao u lijevu i elegantno gurnuo loptu u mrežu.

Lučko se u drugom dijelu u potpunosti otvorilo, a Dinamo je vrebao svoje šansu iz kontri. U 58. minuti u šesanesterac Lučkog sjurio se Ante Rukavina, Graf ga je srušio, a sudac Davor Bertol pokazao je na „bijelu točku“. Siguran realizator bio je Leko, kojem je to bio drugi pogodak na utakmici. Konačnih 4:0 postavio je Ivan Krstanović također iz jedanaesterca nakon što ga je sam izborio u 85. minuti. Na kraju recimo da je Sammir ušao u igru u 68. minuti u mjesto Rukavine, no nije se posebno istakao.

Rezultati 21. kola 1. HNL:

Šibenik - Rijeka 2:2 (petak)
Zadar - Inter 2:1 (86' Tokić, 89' Begonja / 44' Šarić-11m )
Lokomotiva - Istra 0:2 (15' G. Roce, 60' - 11m Bačelić-Grgić)
Varaždin - Zagreb 2:3 (35' D. Glavina, 77' Brlenić / 38' M.Oršulić, 90+1' Štrok, 90+3' Medić)
Karlovac - Slaven Belupo 0:0
Lučko - Dinamo 0:4 (35' Leko, 58' - 11m, 42' Beqiraj, 85' - 11m Krstanović)

Tijek utakmice:

90' Kraj utakmice, Dinamo je pobijedio Lučko sa 4:0.

85' GOOOL!!! Krstanović je izborio i realizirao jedanaesterac za 4:0.

76' Izašao je Beqiraj, a ušao Krstanović.

68' Izašao je Rukavina, a ušao Sammir.

61' U ovim trenucima Lučko napada, a Dinamo se taktički malo povukao i čeka šansu iz kontre.

58' GOOOL!!! Leko je iz jedanaesterca povisio na 3:0. Graf je srušio Rukavinu u šesnaestercu, a Leko je bio siguran izvođač.

51' Izašao je Mateo Kovačić, a ušao Nikola Pokrivač.

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Kranjčevićevoj.

90' Zagreb je pobijedio u Varaždinu 3:2. Istra je slavila u Maksimiru protiv Lokomotive 2:0. Zadar je pobijedio Inter 2:1. Karlovac i Slaven odigrali su 0:0.

90' GOOOL!!! Zagreb je poveo 3:2 u Varaždinu, strijelac je Lovro Medić.

89' GOOOL!!! Zadar je poveo 2:1. Strijelac je Luka Begonja.

45' Kraj prvog poluvremena u Kranjčevićevoj. Dinamo protiv Lučkog vodi 2:0.

86' GOOOL!!! Zadar je izjednačio protiv Intera. Strijelac je Tokić.

42' GOOOL!!! Beqireaj je povisio na 2:0. Zabio je gol u stilu Messija. Nakon sjajnog prodora, izašao je Bećo sam pred vratara Kovačića, prešao ga i postigao laki pogodak.

35' GOOOL!!! Dinamov vodi 1:0, strijelac je Jerko Leko. Odapeo je Leko iz prve s nekih 26-27 metara od gola Lučkog i pogodio lijevi gornji kut Kovačičevih vrata.

30' Beqiraj se izborio za udarac iskosa s desne strane, no traljavo je opucao pa nije bilo problema za vratara Lučkog.

60' Jedanaesterac za Istru u Maksimiru protiv Lokomotive. Bačelić-Grgić je siguran realizator.

14' U tijeku je 14. minuta utakmice između Lučkog i Dinama u Kranjčevićevoj.

7' Prva šansa na utakmicu pripala je Lučkom. Rak je nabacio, Žižić je pucao glavom, no Kelava odlično brani.

1' Počela je utakmica u Kranjčevićevoj.

Sastavi:

Lučko: Kovačić - Rogač, Žižić, Graf, Rendulić - Kovačević, Blagojević, Petrak - Rak, Novak, Pejić

Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Bišćan, Šimunić, Ibanez - Leko, Badelj - Rukavina, Alispahić, Kovačić - Beqiraj

21. kolo 1. HNL:

Šibenik-Rijeka 2:2 (petak)
Zadar-Inter 2:1 (86' Tokić, 89' Begonja / 44' Šarić-11m )
Lokomotiva-Istra 0:2 (15' G. Roce, 60' - 11m Bačelić-Grgić)
Varaždin-Zagreb 2:3 (35' D. Glavina, 77' Brlenić / 38' M.Oršulić, 90+1' Štrok, 90+3' Medić)
Karlovac-Slaven Belupo 0:0
Lučko-Dinamo 0:4 (35' Leko, 58' - 11m, 42' Beqiraj, 85' - 11m Krstanović)