Lokosi odnijeli bod

Hajduk razočarao, Torcida pozdravila generale: 'Slobodu vam nitko oduzeti neće!'

Pred 10-ak tisuća gledatelja Hajduk i Lokomotiva odigrali su 0:0 u utakmici 16. kola HNL-a.

Hajduk i Lokomotiva odigrali su 0:0 u utakmici 16. kola HNL-a. Ovakvim ishodom Bijeli i Lokosi zadržali su dosadašnje pozicije (2. i 3.), ali im je Dinamo pobjedom nad Zadrom odmakao na deset odnosno 11 bodova.

Oko deset tisuća gledatelja skupilo se na Poljudu, a atmosfera na tribinama bila je u znaku podrške oslobođenim generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču.

S prvim sučevim zviždukom, a nakon minute šutnje u spomen na žrtve Vukovara i Škabrnje, u sklopu sjajne koreografije pisalo je 'Domovina lije slatke suze sreće, u krilo majke vratili su se sinovi, slobodu im nitko oduzeti neće' na Sjeveru.

Domoljubne pjesme orile su se Poljudom u uvodnim minutama, (i u dosta navrata tijekom susreta) u kojima su igrači Miše Krstičevića pokušavali pritiskom zbiti goste u krilo vrataru Picaku, ali previše je bilo nepovezanih dodavanja u Hajdukovoj igri i prelako je Lokomotiva iznosila loptu u kontre. Srećom po Bijele, ove subote gol nije htio Andreja Kramarića, ali odlični napadač Dinama na posudbi u Dinamovoj filijali stvarao je mnogo nereda Maloči i Miloviću.

Što se tiče pravih prilika, one se mogu izbrojiti na prste jedne ruke. Prva je stigla u devetoj minuti kada je Andrijašević centaršutom s desne strane u trepavicu pogodio Sušića, ali ovaj usamljen s tri-četiri metra, glavom puca ravno u Picaka.

U 22. minuti Ivan Vuković je pao kao pokošen poslije jednog udarca s 20-ak metara, da bi ga minutu kasnije zamijenio Kiš. U Krstičevićevoj koncepciji to nije ništa mijenjalo, nije ni pokolebalo mladiće u bijelom dresu, ali Lokomotiva je odlično stajala na terenu i Hajduk nikako nije uspijevao probiti dvostruki bedem ispred Picaka. Do kraja prvog dijela bilježimo pokušaje Zakarića i Kramarića, te šut Sušića... Preslabo s obzirom na očekivanja od ove utakmice.

U nastavku, kako je vrijeme odmicalo, kopnio je pritisak Hajduka, a Lokomotiva je sve više dolazila do daha. Nizale su se akcije pred Blaževićem, defenzivci Hajduka panično su čistili loptu, ali kao što rekosmo, Kramarić nije bio raspoložen (u suprotnom bi Hajduk doživio sasvim pristojan poraz).

U posljednjih 10-ak minuta publika je tjerala Bijele povicima 'hoćemo pobjedu', ali nedostajalo je prave ideje čim bi lopta stigla na 30-ak metara od gola Lokomotive, koja je uspješno sačuvala svoju mrežu.

Dodajmo kako će 16. kolo nedjeljnim dvobojem na Kantridi zaključiti Rijeka i Osijek.