Drugi poraz Ćire

Dinamo napunio mrežu Zadrana, remek djelo Alena Halilovića!

Dinamo je u 16. kolu 1. HNL na Maksimiru s uvjerljivih 5:0 pobijedio Zadar...

Bila je to osveta modrih za nedavni poraz i ispadanje iz Kupa upravo od zadarske momčadi, a utakmicu je obilježio fantastičan pogodak Alena Halilovića.

Poveli su Zagrepčani golom Kovačića već u 5. minuti, a u 36. Halilović je zabio pravo remek djelo. Izbjegao je mladi ofenzivac zaleđe, primio loptu na desnoj strani i iz prve malo van 16-erca pogodio suprotne rašlje.

Tih 2:0 na semaforu je stajalo do 70. minute, kada je Dinamo furioznim završetkom napunio mrežu Zadrana. Zabili su Beqiraj, Pivarić Krstanović za konačnih 5:0.

Ćiro je pak sa Zagrebom doživio drugi uzastopni poraz kod Slaven Belupa (0:1), dok je Cibalia stigla do važnih bodova protiv Splita. Gubili su Vinkovčani pred svojim navijačima od 5. minute kada im je zapaprio bivši igrač Baraban, da bi Mazalović Filipović kreirali preokret...

Prva HNL, 16. kolo:

Cibalia - Split 2:1 (Mazalović 18', Filipović 55' / Baraban 5')

Dinamo - Zadar 5:0 (Kovačić 5', Halilović 36', Beqiraj 70', Pivarić 73', Krstanović 78')

Slaven Belupo - Zagreb 1:0 (Canadija 41')